No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Má 16 rokov a získal titul majstra Slovenska v cestnej cyklistike v kategórii kadeti. Jeho cieľom je dostať sa aj na celosvetové preteky

16. augusta 2022 | | |  | 
Foto: Ján Melicher

RIMAVSKÁ SOBOTA/BÁNOVCE NAD BEBRAVOU - Cyklistike sa venuje približne šesť rokov. V Cyklistickom klube Rimavská Sobota začínal Roman Vaľo ml. keď mal 10 rokov a v minulom roku prestúpil do CyS - Akadémia Petra Sagana v Žiline. V nedeľu (14. 8.) sa v Bánovciach nad Bebravou bojovalo o tituly majstrov Slovenska v klasických pretekoch s hromadným štartom, kde získal titul majstra Slovenska v cestnej cyklistike v kategórii kadeti.

Ako pre Rimava.sk uviedol, na závody sa pripravuje spoločne s jeho rovesníkmi v akadémii od začiatku tohto roka. Na majstrovstvá SR sa pripravoval podľa profilu trate, čo teda bolo striedanie kopcov a rovín. "Veľa sme jazdili v okolí Žiliny a teraz cez prázdniny aj doma v okolí Teplého Vrchu," uviedol Roman Vaľo ml.

Článok pokračuje pod reklamou


"Počas pretekov sa nevedelo kto vyhrá, vyhrať mohol totiž každý. Ja som bol celkom v kľude a strážil som si hlavných súperov. V poslednom kole sa mi podarilo dostať do úniku a vypracovali sme si odstup viac ako 1 minútu. Keď už sme sa blížili k cieľovej rovinke a videl som, že máme dosť veľký náskok, tak mi trochu odľahlo a sústredil som sa na záverečný šprint. Keď som prešiel cieľom ako prvý, tak som bol plný adrenalínu a šťastia," pokračoval.

Preteky sa konali v okolí Bánoviec nad Bebravou, na okruhu, kde sa konali majstrovstvá SR pred niekoľkými rokmi. "Táto konkrétna trať bola jedna z najdlhších, ktorú sme na pretekoch absolvovali. Trať mala 94 kilometrov a 620 výškových metrov. Majstrovstiev SR v kategórii kadetov, v ktorej pretekám, sa zúčastnilo 45 najlepších slovenských pretekárov, pretekáme v kategórii U17, čo sú presnejšie roky 2006 až 2007," doplnil Roman.

V cyklistike sa chce zlepšovať. Neskôr by sa chcel dostať aj do reprezentácie a naďalej získavať veľa nových skúseností. "Mojím cieľom je dostať sa aj na nejaké celosvetové známe preteky ako je Giro d’italia a Tour de France. Cestná sezóna mi pomaly po štyroch ďalších pretekoch končí, ale začína sa mi cyklokrosová sezóna, ktorá pokračuje cez zimu v mrazivých podmienkach," dodal Roman Vaľo ml.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross