No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MADUAR: Bratia Matyinkovci spolupracujú s novou speváčkou, víťazkou súťaže Hlas Česko Slovenska

4. septembra 2016 |  | | |

maduar-a-ivanna-rsBratia Matyinkovci z rimavskosobotskej hudobnej skupiny Maduar spolupracujú s novou vokalistkou, je ňou prvá víťazka súťaže Hlas Česko Slovenska Ivanna Bagová. Nové trio sa nedávno predstavilo publiku na Kurinci, neskôr po tejto generálke vyrazili na ďalšie koncerty pri príležitosti 30 narodenín skupiny Maduar. Ako sa bratom Matyinkovcom s 23-ročnou vokalistkou spolupracuje, čo spolu pre fanúšikov chystajú a ako sa Ivanna pochádzajúca z Ukrajiny cítila v Rimavskej Sobote, prezradili v rozhovore pre Rimava.sk.

Víťazka súťaže Hlas Česko Slovenska bola v Rimavskej Sobote len krátko. „Pricestovala som v deň koncertu a na druhy deň sme už išli do Čiech. Z mesta som videla len Hotel Zlatý Býk a stihli sme sa ešte prejsť po námestí. No a samozrejme tak trochu aj Kurinec,“ povedala Ivanna Bagová, podľa ktorej však za ten čas stihla spoznať super ľudí. „Takže som sa cítila naozaj veľmi dobre,“ dodala s úsmevom. Ako spomenula, spievať začala už v štyroch rokoch. „Nakopla ma k tomu moja babička, keďže otca som nemala a mamina išla do zahraničia, aby sa mi postarala o lepšiu budúcnosť (čo sa jej mimochodom aj podarilo, takže veľká vďaka mami),“ prezradila Ivanna, o ktorú sa tak staral dedko s babkou. „Keď uvidela, že mám sklony k hudbe, a že si neustále tancujem a spievam, tak ma v tom začala podporovať a pomáhať rozvíjať tieto aktivity, či už hlasovou pedagogikou alebo rôznymi vystúpeniami na pódiu,“ priblížila Ivanna, podľa ktorej jej súťaž Hlas Česko Slovenska dala do života veľa skúseností, najmä čo sa týka spievania pred kamerami a veľkým publikom, rozhovorov s médiami, ale aj spolupráce s rôznymi hviezdami ako je napríklad Michal David, Ilona Csákova či operné trio La Gioia. „Zaviedlo ma to k hlbšiemu poznaniu sveta showbiznisu. Takisto mi to dalo viac možnosti pracovať aj nad vlastnými projektami, napríklad v spolupráci s Dj Drozdo & Demex, La gioia Divas a samozrejme vďaka súťaži momentálne spolupracujem i so skupinou Maduar,“ poznamenala s úsmevom.

Ivanna Baglová vyrastala na Ukrajine, vo východnej časti Zakarpatské oblasti, kde v tom čase podľa nej nemala veľa možnosti počúvať slovenskú hudbu. „Všetko som sa naučila, keď som prišla na Slovensko, ale niektoré skladby zo skupiny Maduar sa uchytili aj u nás. Skladbu, ktorú som poznala najviac bola Hafanana. Tá sa hrávala aj u nás takže je mi cťou spievať so skupinou, ktorá ma pesničky, na ktoré som si hopkala, keď som bola ešte malá,“ dodala 23-ročná speváčka. Po ponuke od skupiny Maduar si tak musela vypočuť všetky ich skladby. „Pesničky, ktoré ma na prvé počúvanie tak najviac zaujali, boli Every man, Mystic party, a I feel good,“ hovorí vokalistka, ktorej sa z novších skladieb veľmi páči Dance and Kiss a Saturday party time. „Sú to veci robené na moderný spôsob typu Pitbull, čo ja veľmi ľúbim počúvať. Takže na ich pesničky za mňa veľký palec hore,“ zhodnotila Ivanna.

A ako sa dostala Ivannka k Maduaru? „K Ivannke sme sa dostali začiatkom leta, potom ako nám Erik zlanáril našu dlhoročnú sprievodnú speváčku, zhodou okolností tiež Ivanku Poláčkovú,“ vysvetlil Juraj Matyinko, podľa ktorého mali vytypované viaceré speváčky, ktoré oslovili s ponukou na spoluprácu a Ivannka Bagová zareagovala ako prvá. „Čo nás veľmi milo prekvapilo a v podstate sme z našej strany okamžite súhlasili. Veď nie každý deň máme možnosť spolupracovať s niekým, kto vyhrá tak náročnú spevácku súťaž, akou je Hlas Česko Slovenska,“ spomenul Matyinko. Podľa jeho slov sa im s Ivankou spolupracuje veľmi dobre.

„Od prvých chvíľ sme si padli do oka a bolo zrejmé, že sme jedna krvná skupina. Navyše má veľmi profesionálny prístup k práci, čo spoluprácu výrazne zjednodušuje a nám to mimoriadne vyhovuje,“ doplnil Juraj. Ako spomenul, s Ivannkou momentálne pripravujú nový koncertný program, ktorého predpremiéru mali možnosť vidieť aj návštevníci nedávneho koncertu na Rybárskej chate na Kurinci. „Zatiaľ máme položené základy programu, teraz ho budeme postupne dopĺňať o ďalšie veci tak, aby sme mohli ľuďom ponúknuť plnohodnotný umelecký zážitok,“ povedal Matyinko, podľa ktorého sa dohodli na užšej spolupráci, ktorej súčasťou bude aj príprava nových spoločných skladieb. „Nebudem zatiaľ prezrádzať podrobnosti, ale určite sa ľudia majú na čo tešiť,“ avizuje Matyinko.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Archív skupiny Maduar


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross