No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Maduar vyráža na narodeninové turné po Slovensku, začne v R. Sobote

22. septembra 2015 |  | |

maduarLegenda 90. rokov, rimavskosobotská skupina Maduar, bude oslavovať. Pri príležitosti 30. výročia založenia skupiny pre svojich fanúšikov pripravili videotour Maduar & hostia. Fanúšikovia skupiny sa môžu tešiť nielen na najväčšie hity Maduaru ako Hafanana, Do It, Anjel, Mystic Party, La Chita, Ramaya ale aj single z aktuálnej tvorby Saturday Party Time, Dance & Kiss, Náš Čas. Pripravený bude aj špeciálny akustický blok skladieb z rannej "garážovej" éry kapely.

Maduar je jedna z najúspešnejších kapiel česko-slovenskej hudobnej scény 90. rokov, skupina roka podľa ZAI, získala 2 Platinové a 3 Zlaté platne za predaj, Strieborný Slávik. Ocenenia získala aj za za Skladbu roka, Videoklip roka, či Album roka.
Zakladajúci členovia Maduaru, bratia Matyinkovci, si pri príležitosti 30. výročia vzniku kapely prizvali ako hostí svojich bývalých členov a spolupracovníkov, vďaka ktorým si návštevníci koncertov budú môcť takmer všetky skladby vychutnať v pôvodnom prevedení:
- Anna-Katarina Schatzl (ex-členka v rokoch 1995-96)
- Cathy Dvořáková (externá vokalistka v rokoch 1996-2010)
- Ivana Poláčková (externá vokalistka v rokoch 2004-2011 a víťazka súťaže Môj najmilší hit na STV)
- Erik Aresta známy ako MC Erik (ex-člen v rokoch 1987-1995 a ex-člen formácie MC Erik a Barbara).

Podľa Juraja Matyina tento rok vstúpili už do 30-teho roku od vzniku kapely a tak priebežne po celý rok budú robiť aktivity. "Samozrejme podľa toho, ako nám to možnosti a čas dovolia,"  povedal pre Rimava.sk Juraj Matyinkó a dodal, že vyvrcholenie bude v auguste, čo si pre fanúšikov pripravia, zatiaľ neprezradil. "Ešte sami rozmýšľame, nad tým, ako to zavŕšime," dodal s úsmevom Juraj.

Celý koncert má byť navyše sprevádzaný aj na mieru šitou videoprojekciou na dvoch veľkoplošných obrazovkách, takže si diváci budú môcť nielen pripomenúť videoklipy kapely, ale predovšetkým vychutnať skvelý audio-vizuálny zážitok. "Ak ste fanúšikom Maduaru a radi spomínate na obdobie 90. rokov, tak by ste si tento koncert rozhodne nemali nechať ujsť," zdôraznil Juraj Matyinkó.

maduar1

 

TERMÍNY A MIESTA KONANIA

09.11. Rimavská Sobota (Dom kultúry)
10.11. Trenčín (Piano Club)
11.11. Košice (Aula)
12.11. Trebišov (MsKS)
13.11. Sabinov (MsKS)
14.11. Bratislava (Majestic Music Club)
16.11. Šaľa (MsDK)
17.11. Levice (MsKS)
18.11. Ilava (Dom kultúry)

Pozrite si videozostrih z vystúpenia Maduaru na Hlavnom námestí v R. Sobote z minulého roku.
[su_media url="https://www.youtube.com/watch?v=78MqXztckuQ" width="600" height="388"]


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross