No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MsKS: Viki Ráková opäť na doskách Domu kultúry, program Dní mesta má tiež čo ponúknuť

Herečka a rodáčka z Rimavskej Soboty Viki Ráková sa po čase opäť predstaví na domácich doskách Domu kultúry v Rimavskej Sobote. Tentokrát vo francúzskej komédii, Tri letušky v Paríži, ktorá už 50 rokov patrí medzi najúspešnejšie. „Tešíme sa na každé predstavenie, ale teraz je naša radosť dvojnásobná, nakoľko jednu z hlavných postáv stvárňuje rodáčka z nášho mesta, Viki Ráková,“ povedala Milana Jutková, riaditeľka Mestského kultúrneho strediska, ktoré predstavenie organizuje už túto nedeľu, 30. apríla o 18.00 hod.

Okrem Rákovej sa na javisku predstaví Henrieta Mičkovicová, Ivana Kubačková, Mária Breinerová, Richard Stanke a Ján Dobrík. V tomto obsadení jej uveríte každé slovo, každú situáciu. Tri letušky v Paríži je francúzska komédia o tom, čo sa môže stať, keď si muž chce užívať výhody ženáča, no do svadby sa nehrnie. Dej sa točí okolo úspešného parížskeho architekta, ktorý je odporcom monogamie. Zároveň je však fanúšikom letušiek a udržiava spoločnú domácnosť s tromi snúbenicami súčasne. Lístky na predstavenie sú v predaji v MsKS a Tic, ako aj cez Ticketportal. Zakúpiť sa však budú dať aj na mieste.

V utorok, 2. mája o 19.00 hod., pokračuje 37. ročník Hudobnej jari koncertom s názvom Fórum rimavskosobotských talentov.

V divadelnej sále Domu kultúry (vchod „A“ od Kauflandu) sa predstavia mladí interpreti vážnej hudby pochádzajúci z Rimavskej Soboty: Pavel Orosz/gitara, Adriana Známová/spev, Juliana Čarnoká/klavír, Michal Antal/gitara, Alexandra Patakyová/spev, Juliana Čarnoká/klavír, Evamária Reichelová/flauta a Vojtech Botoš/ viola.

 

V máji sú pripravené ešte dva koncerty pre milovníkov krásnej hudby. Ten prvý sa uskutoční v sobotu, 6. mája o 16.00 hod., v rímskokatolíckom kostole. Na organe zahrá Václav Uhlíř z Čiech. Druhý koncert bude tiež výnimočný interpretmi pochádzajúcimi zo zahraničia. V utorok, 16. mája, sa v divadelnej sále DK o 19.00 hod. predstavia na koncerte s názvom Klavírni virtuózi Alisa Yajima z Japonska a budapeštiansky umelec Baráz Ádám. Koncerty Hudobnej jari podporil z verejných zdrojov FPU.

Počas dvoch májových dní (5. - 6. mája) budú oslavy Dní mesta, počas ktorých je pripravený bohatý program. „Tešíme sa na jedinečnú atmosféru Hlavného námestia, ktoré zaplnia trhovníci, divadelníci, hudobníci a samozrejme návštevníci. Atmosféra vygraduje vystúpením rockovej kapely Mobilmánia z Maďarska a ľudovou zábavou v podaní Kollárovcov, pre mladých je pripravený koncert populárneho rappera Rakbyho s kapelou,“ priblížila riaditeľka MsKS. Druhý deň bude mať sviatočnejší nádych. Predpoludním zahrá dychový orchester TORS, za ním bude nasledovať svätá omša s posvätením nového organu v rímskokatolíckom kostole. „Po jej ukončení všetkých pozývame na vystúpenie obľúbenej dvojice Duo Jamaha, ktoré na pódiu vystrieda country kapela Bluetrend. Program uzavrie orchester a zbor miestneho súkromného konzervatória. Všetky produkcie sa uskutočnia na Hlavnom námestí zdarma,“ zhrnula najdôležitejšie informácie pestrého diania Milana Jutková.

Mestské kultúrne stredisko s Teatrom Wüstenrot prinesú vo štvrtok, 18. mája o 18.00 hod., do Rimavskej Soboty pôvodný slovenský muzikál o životnom príbehu legendárnej mexickej maliarky Fridy Kahlo. FRIDA - Maľovať a milovať je muzikál s hudbou skladateľa a producenta Rudolfa Geriho v podaní živého orchestra, autora libreta a textov piesní Daniela Heviera a spoluautora libreta a režiséra Karola Vosátka.

Zdroj: MsKS Rimavská Sobota


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross