No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Opustené psy sú na mestskej polícii neraz aj týždne, nový majiteľ sa hľadá ťažko

ilustračné fotoZatúlané či opustené psy, ktoré skončia v kotercoch hnúšťanskej mestskej polície, tu neraz strávia aj pár týždňov, noví majitelia sa hľadajú ťažko. Pre Rimava.sk to potvrdil náčelník mestskej polície v Hnúšti Milan Migaľa. Ako spomenul, za posledné obdobie zaznamenali veľký počet opustených, podľa neho doslova vyhodených psov. Ponuku na „adopciu psíka“ zverejňuje polícia aj na mestskej stránke, podľa slov náčelníka sa však vlani stretli s väčším záujmom zo strany občanov ako tento rok. „Vždy sa snažíme uviesť, či je pes vhodný napríklad k deťom alebo na stráženie,“ podotkol náčelník.

Aktuálne majú v koterci mladého kríženca nemeckého ovčiaka, do rúk policajtov sa dostal  približne pred tromi týždňami v časti Maša. Nikto sa k nemu zatiaľ nehlási. Podľa Migaľu za posledný polrok mestskí policajti odchytili celkovo 28 psov, z toho len osem sa dostalo späť k majiteľom. Ako náčelník polície informoval, vlani odchytili spolu 51 psov, 39 z nich vrátili na pôvodnú adresu.

Na mestskej polícii majú odchytené psy len dočasný domov. Podľa slov náčelníka dve voliéry postavili samotní mestskí policajti, tak, aby spĺňali aspoň základné požiadavky na umiestnenie psích tulákov. Aj starostlivosť o odchytené zvieratá je len na mestských policajtoch, náčelník priznáva, že neraz im prirastú k srdcu. Za posledné roky podľa jeho slov končí na mestskej polícii aj 50 či 60 psov ročne. Sú medzi nimi všelijaké prípady, niekedy prinesú zatúlaného štvornohého miláčika občania, inokedy policajti odchytia psa, ktorý sa vydal na potulky Hnúšťou. Migaľa spomenul aj prípad, kedy pes ušiel pastierom. „Mali sme tu už aj maltézského psíka, ktorý bol predtým jednoznačne držaný v byte. No ten rýchlo našiel nových majiteľov, ktorí si ho zobrali do starostlivosti,“ uviedol náčelník mestskej polície.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross