No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mame sa vyhrážal smrťou. Trest si musí odpracovať, inak pôjde do väzenia

ilustračné fotoNa dvore rodinného domu sa matke vyhrážal, že ju zabije, v ruke mal skrutkovač. V žene vzbudil obavu, prípad riešila polícia. Okresný súd tento mesiac rozhodol o treste, muž si ho má odpracovať, inak pôjde do väzenia. Má sa zároveň liečiť zo závislosti na alkohole.

Muž ešte v lete podvečer, na dvore pri dome so skrutkovačom v ruke opakovane svojej matke hovoril, že ju zabije. Ako Rimava.sk vtedy informovala policajná hovorkyňa, u 51-ročnej ženy vzbudil obavy, prípad začala vyšetrovať polícia. Okresný súd muža uznal vinným z prečinu nebezpečného vyhrážania, ktorého sa dopustil na chránenej osobe. Odsúdili ho k trestu povinnej práce vo výmere dvestopäťdesiat hodín. Odpracovať si ich musí najneskôr do jedného roka, osobne, vo svojom voľnom čase a bez nároku na odmenu. Ak nie, pôjde do väzenia, pričom každé dve hodiny nevykonanej práce budú znamenať jeden deň nepodmienečného trestu odňatia slobody.
Súd obžalovanému uložil aj ochranné protialkoholické liečenie ústavnou formou, uvádza sa v rozsudku. Po jeho vyhlásení sa prokurátor a obžalovaný vzdali práva podať odvolanie.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross