Martina Krahulcová odštartovala cyklistickú sezónu pretekmi na Kanárskych ostrovoch

31. januára 2024 | | |  |
Zdroj: FB Martina Krahulcová

LANZAROTE – Cyklistka Martina Krahulcová štartovala na 4-dňových etapových pretekoch na horských bicykloch – 4 stage MTB race, ktoré sa konali na Kanárskych ostrovoch.

Rodáčka z Hrachova pretekala v kategórii ženy Elite. "Po dlhšej zimnej pauze sa pomaly opäť dostávam do pretekárskeho tempa. Prvý deň pretekov som skončila na piatom mieste," uviedla pre portál Rimava.sk Krahulcová.

Rozhodujúca bola ale včerajšia (30. január) 85-kilometrová etapa. "Išlo sa mi dobre, snažila som sa udržať zvolené tempo až do cieľa, keďže 5 hodín na bicykli v teréne uťahá asi každého. V celkovom umiestnení som skončila šiesta, s čím som veľmi spokojná," povedala Krahulcová, ktorá ma vo februári naplánované sústredenie na Malorke.

Po ňom má namierené do Juhoafrickej republiky na najprestížnejšie svetové preteky na svete Cape Epic, ktoré sa konajú koncom marca.