No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mikroregión Rimava a Rimavica nezabudol na deti. Brána Rozprávkového lesa sa vo Vyšnom Skálniku otvorí už po 20-krát

Zdroj: FB Mikroregión RImava a Rimavica

VYŠNÝ SKÁLNIK - Vo Vyšnom Skálniku sa uskutoční v nedeľu, (7. júla) jubilejný 20. ročník Cesty rozprávkovým lesom. Toto obľúbené rodinné podujatie opäť ožije rozprávkovými bytosťami, ktoré pripravia pre deti zaujímavé úlohy. Na konci rozprávkovej cesty bude na ne čakať sladká odmena.

Podľa Henriety Struhárovej, manažérky Mikroregiónu Rimava a Rimavica (MRRR), je Rozprávkový les vstupom do sveta zábavy, hier a trávenia spločného času v prírode. Brána sa otvorí o 9:00 a posledný vstup bude o 12:00. "Vítané sú všetky deti a tiež ich príbuzní a priatelia," poznamenala.

Článok pokračuje pod reklamou


Okrem rozprávkových postavičiek deti potešia aj zaujímavé sprievodné aktivity ako koníky, nafukovacie atrakcie, maľovanie na tvár, ukážka streľby z luku. Zdravotnícky dozor zabezpečia dobrovoľníci z Červeného kríža. Podujatie organizuje Mikroregión Rimava a Rimavica v spolupráci s partnermi a sponzormi a za pomoci mnohých dobrovoľníkov z celého územia mikroregiónu.

Zdroj: FB Mikroregión RImava a Rimavica

"Návštevníkov bude čakať 11 stanovíšť, na ktorých budú zbierať pečiatky do rozprávkovej knižky. Po nazbieraní pečiatok dostanú deti sladký balíček," informovala Struhárová. Deti budú môcť stretnúť mnohé rozprávkové postavičky z klasických ľudových rozprávok, ale aj moderné postavičky ako Mickey Mouse.

Spestrením podujatia bude aj vystúpenie UsmievAnky, skákací hrad a rôzne atrakcie. Vstupné je aj tento rok dobrovoľné. Na občerstvenie bude pripravený guláš, párky a možno i ďalšie pochúťky ako placky, pampúšiky a kukurica.

Tento rok sa stanú súčasťou podujatia aj sochy rezbárov z Rezbárskeho sympózia, ktoré budú umiestnené na náučnom chodníku Po stopách Maginhradu. Vo Vyšnom Skálniku sa totiž v tomto týždni zároveň koná sympózium rezbárov, kde štyria sochári z celého Slovenska vyrezávajú sochy na tému legiend o Maginhrade.

Zdroj: FB Mikroregión RImava a Rimavica

Ako ďalej uviedla manažérka MRRR, sochy, ktoré vzniknú, budú zobrazovať postavy ako napríklad bedár, obor či kňažná, čím dodajú podujatiu i špecifický ľudový charakter. Nové sochy nahradia staré a poškodené.

Začiatok podujatia bude pri rybníku vo Vyšnom Skálniku, kde sa tradične nachádza vstupná brána. Tu budú deti vítať princezné a dostanú knižku na zbieranie pečiatok.

"Po minulé roky podujatie navštívilo od 480 do 620 detí spolu s ich rodičmi či starými rodičmi. Vždy sa počet návštevníkov pohyboval medzi 1000 až 1500, čo ukazuje na veľkú obľúbenosť tejto akcie. Nezabudnite teda navštíviť tento magický svet plný rozprávok, zábavy a dobrodružstiev," dodáva Henrieta Struhárová.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross