No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MAS MALOHONT podporí budovanie ubytovacích a rekreačných zariadení

Zdroj foto: archív MAS MALOHONT

Výzva na predkladanie projektov, ktorá je zameraná na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu ubytovacích a doplnkových relaxačných zariadení, je určená pre podnikateľské subjekty. Celkovo je v nej vyčlenených takmer 300-tisíc eur, z ktorých môžu byť podporené investície do rozvoja cestovného ruchu realizované na území MAS MALOHONT.

„V rámci projektov podporíme výstavbu nových ubytovacích zariadení alebo rekonštrukciu a modernizáciu existujúcich ubytovacích zariadení či nevyužívaných objektov na ubytovacie zariadenia s kapacitou od 5 do 30 lôžok. Tieto aktivity je možné realizovať len v nadväznosti na investície do rozvoja rekreačných a relaxačných činností,“ priblížila zameranie výzvy manažérka MAS Danica Blahová.

Ako ďalej uviedla, oprávnené sú aj investície do výstavby, rekonštrukcie a modernizácie doplnkových relaxačných a rekreačných zariadení v nadväznosti na existujúce ubytovacie zariadenie bez kapacitného lôžkového obmedzenia, ako napríklad wellness, športové relaxačné ihrisko, sauna, krb, bazén a pod.

O finančný príspevok vo výške maximálne 30-tisíc eur, respektíve 100-tisíc eur na jeden projekt, sa môžu uchádzať mikro a malé podniky vo vidieckych oblastiach, fyzické a právnické osoby podnikajúce v oblasti poľnohospodárskej prvovýroby, obhospodarujúce lesy alebo podnikajúce v oblasti chovu rýb. Minimálna výška príspevku na projekt je 10-tisíc eur a intenzita podpory predstavuje 85 percent z celkových oprávnených výdavkov. To je v porovnaní s predchádzajúcimi výzvami v rámci Programu rozvoja vidieka SR 2014 – 2022 oveľa výhodnejšie, žiadatelia však musia splniť viacero podmienok.

Cieľom výzvy je prispieť k zlepšeniu podmienok pre rozvoj cestovného ruchu v regióne Gemer-Malohont prostredníctvom investícií do ubytovacích zariadení a doplnkových služieb k nim.

MAS MALOHONT prijíma projekty do 30. októbra 2023, pričom všetky potrebné dokumenty sú zverejnené na web stránke MAS v časti Vyhlásené výzvy. „Ďalšie informácie poskytneme potenciálnym žiadateľom e-mailom, telefonicky alebo osobne počas konzultácie, ktorú odporúčame dohodnúť si vopred,“ uzavrela manažérka MAS.

Európsky poľnohospodársky fond pre rozvoj vidieka: Európa investuje do vidieckych oblastí.


PR článok
Rimavu číta viac ako 100 000 ľudí mesačne, odprezentuj svoju firmu aj ty. Kontakt: [email protected]


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross