No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MAS Malohont podporí nápady občianskych organizácií sumou 18 tis. eur

10. mája 2019 |  | |

Máte nápad, ako zveľadiť kultúrne dedičstvo nášho regiónu, prispieť k rozvoju cestovného ruchu alebo originálne zviditeľniť región Malohont? Potom práve pre vás je určená výzva na predkladanie projektov, ktorú vyhlásila Miestna akčná skupina (MAS) MALOHONT. Rimava.sk o tom informovala Miroslava Vargová, manažérka Miestnej akčnej skupiny (MAS) Malohont, ktorá výzvu podporí celkovou sumou 18 tis eur. Grantový program MAS 2019 pod názvom Región občanom - občania regiónu je podľa jej slov určený predovšetkým pre občianske organizácie pôsobiace na území MAS Malohont. „S nápadmi, ktoré prispejú k zveľadeniu historického a kultúrneho dedičstva, k podpore miestnych produktov alebo k rozvoju cestovného ruchu, sa môžu uchádzať o podporu vo výške od 500 do 2 500 eur,“ uviedla.

Fantázii sa pritom medze nekladú. Ako Vargová avizuje, môže ísť o kultúrne podujatie, tvorivé dielne alebo rekonštrukciu drobných pamätihodností v obciach. „Rovnako môže byť podporený farmársky trh aj kuchárska kniha alebo vytvorenie novej služby v cestovnom ruchu či originálna forma propagácie regiónu,“ doplnila.

Pre získanie podpory z grantového programu MAS je potrebné premeniť nápad na projekt, vyplniť jednoduchý formulár a doručiť ho spolu s prílohami najneskôr do 31. mája 2019 do 16:00 hod. na adresu sídla MAS Malohont v Hrachove.

„Pred vypĺňaním formuláru vám odporúčame prečítať si podmienky výzvy a včas si naplánovať konzultáciu projektu, ktorá je povinná,“ podotkla Vargová. O výbere projektov rozhodne na základe hodnotiacich kritérií Výberová komisia MAS zložená zo zástupcov verejného, podnikateľského a občianskeho sektoru, pričom výsledky hodnotenia budú zverejnené v júni tohto roka.

Viac informácií nájdete na web stránke MAS: www.malohont.sk

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross