No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MAS Malohont podporí nápady občianskych organizácií

Máte nápad, ako zveľadiť kultúrne dedičstvo nášho regiónu, prispieť k rozvoju cestovného ruchu alebo originálne zviditeľniť región Malohont? Potom práve pre vás je určená výzva na predkladanie projektov, ktorú 13. júla vyhlásila Miestna akčná skupina (MAS) Malohont.

„Grantový program MAS 2018 pod názvom Región občanom - občania regiónu je určený predovšetkým pre občianske organizácie pôsobiace na území MAS Malohont. S nápadmi, ktoré prispejú k zveľadeniu historického a kultúrneho dedičstva, k podpore miestnych produktov alebo k rozvoju cestovného ruchu, sa môžu uchádzať o podporu vo výške od 300 do 1 500 eur,“ priblížila Miroslava Vargová, manažérka MAS Malohont.

Fantázii sa pritom medze nekladú. Podľa jej slov môže ísť o kultúrne podujatie, tvorivé dielne alebo rekonštrukciu drobných pamätihodností v obciach, rovnako môže byť podporený farmársky trh aj kuchárska kniha alebo vytvorenie novej služby v cestovnom ruchu či originálna propagácia regiónu. Celkový rozpočet vyčlenený na výzvu predstavuje 10 tis. eur. Ako ďalej uviedla, pre získanie podpory z grantového programu MAS je potrebné premeniť nápad na projekt, vyplniť jednoduchý formulár a doručiť ho spolu s prílohami najneskôr do 20. augusta do 16:00 hod. na adresu sídla MAS Malohont v Hrachove.

„Pred vypĺňaním formuláru vám odporúčame prečítať si podmienky výzvy a včas si naplánovať konzultáciu projektu, ktorá je povinná. O výbere projektov rozhodne na základe hodnotiacich kritérií Výberová komisia MAS zložená zo zástupcov verejného, podnikateľského a občianskeho sektoru, pričom výsledky hodnotenia budú zverejnené začiatkom septembra tohto roka,“ poznamenala manažérka.

Viac informácií nájdete na web stránke MAS: www.malohont.sk.

Grantový program Miestnej akčnej skupiny Malohont 2018 je spolufinancovaný z príspevkov 43 obcí zahrnutých do územia MAS:
Babinec, Budikovany, Čerenčany, Dražice, Drienčany, Ďubákovo, Hnúšťa, Horné Zahorany, Hostišovce, Hrachovo, Hrnčiarska Ves, Hrnčiarske Zalužany, Hrušovo, Chvalová, Klenovec, Kraskovo, Kociha, Kokava nad Rimavicou, Kružno, Kyjatice, Lehota nad Rimavicou, Lipovec, Lukovištia, Nižný Skálnik, Ožďany, Padarovce, Poproč, Potok, Rimavská Baňa, Rimavské Brezovo, Rimavské Zalužany, Rovné, Selce, Slizké, Sušany, Šoltýska, Španie Pole, Teplý Vrch, Utekáč, Veľké Teriakovce, Veľký Blh, Vyšný Skálnik, Zacharovce.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross