No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MAS Malohont podporí ubytovacie zariadenia, na projekty vyčlenili 220 tisíc eur

Miestna akčná skupina (MAS) Malohont chce podporiť výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu ubytovacích zariadení, a tak rozvíjať rekreačné a relaxačné služby.

Výzvu na predkladanie projektov vyhlásili koncom júla, celkovo na ne vyčlenili 220 tisíc eur. „Medzi oprávnené činnosti, ktoré je možné v rámci tejto výzvy podporiť, patrí výstavba ubytovacích zariadení, rekonštrukcia a modernizácia existujúcich ubytovacích zariadení, ako aj nevyužívaných objektov na ubytovacie zariadenie, a to s kapacitou od 5 do 30 lôžok, v nadväznosti na vytvorenie alebo modernizáciu areálu na rozvoj rekreačných a relaxačných činností,“ informovala Rimava.sk manažérka MAS Malohont Miroslava Vargová.

Článok pokračuje pod reklamouMinimálna výška podpory projektu je 10 tisíc eur. V prípade mikro a malých podnikov je stanovená na 55 percent z celkových oprávnených výdavkov, pre stredné podniky na 45 percent a 35 percent pre veľké podniky. „O podporu vo výške maximálne 30 tisíc eur, resp. 100 tisíc eur na jeden projekt sa môžu uchádzať mikro a malé podniky vo vidieckych oblastiach, fyzické a právnické osoby obhospodarujúce lesy, podnikajúce v oblasti poľnohospodárskej prvovýroby alebo v oblasti chovu rýb,“ ozrejmila Vargová.

Projekty môžu záujemcovia predkladať do 27. novembra 2020. Viac informácií nájdete tutu.

Zdroj: Rimava.sk, Foto: Mas Malohont


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross