No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mažoretky Estrella na Majstrovstvách Európy v najlepšej šestke

estrela-0Dievčatá z Rimavskosobotského súboru mažoretiek, ktoré si v apríli vybojovali postup na Majstrovstvá Európy, sa v uplynulých dňoch umiestnili v prvej šestici najúspešnejších a vybojovali si postup na ešte prestížnejšie, septembrové Majstrovstvá sveta.
Na Zimnom štadióne v Púchove sa majstrovstvá konali po prvýkrát a začiatkom júla sa tam stretlo vyše 2700 mažoretiek z 12 krajín a 90 súborov. Ako ďalej Rimava.sk informovala trénerka mažoretiek a zároveň riaditeľka Centra voľného času Relax Ivana Pivarníková, nominácie získali s tromi choreografiami.

„Konkurencia bola viac než silná, ale Estrelly to neodradilo. estrela-04V prvý súťažný deň si vybojovali krásne 4. miesto s formáciou KLASIK SENIOR BATON, v ktorej súťažili všetky členky súboru vekovej kategórie junior a senior,“ priblížila Pivarníková. V tejto formácii sa podľa nej tancovalo výhradne len na dychové orchestre na čele s kapitánkou, ktorá dávala dievčatám povely. Po jednom dni oddychu sa od skorého rána pripravovala na štart sólistka Viktória Gémešiová, ktorá postúpila ako II. Vicemajsterka SR v kategórií – Sólo baton senior ( sólo s jednou paličkou) a nomináciu si vybojovala aj v kategórii – Sólo 2x baton. „Samozrejme, že nervy a stres nesmeli chýbať, nakoľko v tejto kategórii súťažili na ME prvýkrát. Sólo s jednou paličkou jej nevyšlo podľa predstáv, ale môžeme hrdo oznámiť, že sa umiestnila na krásnom 10. mieste v konkurencii 25 dievčat,“ povedala Pivarníková. V kategórii s dvomi paličkami, ktorá je najťažšou kategóriou na scéne mažoretkového športu, sa však Viktórii darilo ešte viac. „Viktória túto kategóriu preferuje a jej výkon, s ktorým sme boli veľmi spokojní porota ohodnotila neuveriteľným 6. miestom v konkurencii 14 dievčat,“ doplnila trénerka mažoretiek, ktorá vyjadrila poďakovanie rodičom, krajčírkam, fanúšikom a predovšetkým sponzorom, ktorí umožnili Viktórií Gémešiovej zúčastniť sa Twirlingového Campu, kde sa stretne s lektormi z rôznych kútov sveta.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross