No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mažoretky Estrella si z Majstrovstiev Európy odniesli cenné kovy. Získali nominácie na Majstrovstvá sveta

Zdroj: Ivana Pivarníková

RIMAVSKÁ SOBOTA - V chorvátskom Zadare sa 22. až 26. júna uskutočnili Majstrovstvá Európy v mažoretkovom športe, na ktorých sa zúčastnili aj Mažoretky Estrella.

Európskeho šampionátu sa spolu zúčastnilo 4-tisíc najlepších mažoretiek z 12 štátov. Počas piatich dní sa súťažilo vo vekových kategóriách - kadet, junior a senior s náčiním baton, pom-póm, flag a mace, vo veľkých a malých formáciách.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako informovala vedúca mažoretiek z CVČ Relax Ivana Pivarníková, Slovenskú republiku a Rimavskú Sobotu reprezentovali vo vekovej kategórii senior, s náčiním mace - žezlo, mažoretky Adriana Holíková a Emília Csanková. "Prípravu na reprezentáciu sme brali naozaj poctivo, trénovali sme každý deň, sviatok, prázdniny, víkendy. Motivácia našich dievčat bola vysoká, pretože byť členom reprezentácie je sen každej mažoretky a nám sa znovu splnil," uviedla.

Estrelly na Majstrovstvách Európy súťažili vo štvrtok (23. 6.) v poobedňajších hodinách v kategórii sólo a duo mace. "Naša dlhá a náročná príprava priniesla top výsledky," konštatovala Pivarníková. Adriana Holíková a Emília Csanková sa stali I. vicemajsterkami Európy v kategórii senior - duo - mace a A. Holíková sa stala II. vicemajsterkou Európy v kategórii senior - sólo - mace.

"Za uvedené choreografie sme získali nominácie na Majstrovstvá sveta v mažoretkovom športe, ktoré sa budú konať 21. až 24. 9. 2022 v Záhrebe. Po krátkej prestávke budeme trénovať aj v lete, aby sme na svetovom šampionáte dosiahli vyššie priečky, alebo minimálne obhájili získané tituly z Majstrovstiev Európy," dodala Pivarníková.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross