Mečbal na našej strane. Soboťania vybojovali dôležitú výhru

1. apríla 2023 | | |  |

DETVA - Hokejisti HKM Rimavská Sobota odohrali už tretí finálový zápas proti HK Detva. Po dvoch domácich zápasoch sa presunuli hokejisti na ľad súpera, kde si v sobotu (1. apríla) zmerali sily. Viac sa darilo našim hokejistom, ktorí vyhrali 5:4 po predĺžení a pripísali si dôležité druhé víťazstvo v sérii.

Do zápasu lepšie vkročili domáci hokejisti, ktorí už v 9. minúte otvorilli skóre gólom Tomáša Trnku. Soboťania ale dokázali ešte v prvej tretine zápas otočiť. V 16. minúte vyrovnal na 1:1 Peter Filipiak a o minútu neskôr sa gólom v oslabení dostali do vedenia. Autorom presného zásahu bol Ján Slovák.

V druhej tretine padol o jeden gól menej, no o niekoľko vylúčení viac. Soboťania si však v 36. minúte pripísali gól na 3:1 zásluhou Martina Ďalogu. Detvania sa ale vzdať nechceli a ešte v strednej časti zápasu znížili na 2:3 v 37. minúte gólom Františka Zúbeka.

V poslednej, tretej tretine došlo hneď k vyrovnaniu. Už po 40-tich sekundách vyrovnal na 3:3 Branislav Srnka. V 52. minúte si vedenie opäť prevzali naši hokejisti a autorom presného zásahu bol opäť Ďaloga, ktorý nastrieľal vo finálovej sérii najviac gólov - 5. Soboťania mali v posledných sekundách veľkú nevýhodu - hrali traja proti šiestim. Detva túto početnú presilovku využila a štrnásť sekúnd pred koncom vyrovnal na 4:4 druhým gólom Zúbek.

V predĺžení ešte pokračovala presilovka Detvy, už len o jedného hráča. Tá sa ale skončila a Soboťania sa presunuli na dlhší čas do útočného pásma súpera, kde si vybojovali trestné strieľanie. A to premenil v 64. minúte Peter Fabuš svojím prvým gólom v kabíne R. Soboty.

Na Soboťanov tak ešte bude čakať jeden duel, a to už zajtra 2. apríla, opäť na ľade Detvy. Stav série je aktuálne 2:1 pre našich hokejistov a teda potrebujú už len jedno víťazstvo na to, aby získali vytúžený titul a postup do vyššej ligy.