No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Medailová žatva judistov na M-SR, domov doniesli sedem cenných kovov

5. júna 2023 | | | |  | 
Foto: FB klubu

RIMAVSKÁ SOBOTA/POPRAD – Judisti TJ Mladosť Rimavská Sobota získali sedem medailí na majstrovstvách Slovenska v kategóriách mladších a starších žiakov a žiačok, ktoré sa uskutočnilli v Poprade.

"Náš oddiel na turnaji reprezentovalo dvanásť judistov. Priniesli sme dva majstrovské tituly. Natália Kissová obhájila zlato a ďalší titul získala Zuzana Danyiová," povedal pre Rimava.sk Pavel Zvara, predseda TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota.

Okrem zlatých medailí získal oddiel aj päť bronzových. V kategórii U14 do 34 kg si bronz vybojoval Tomáš Husman, do 44 kg Olívia Martinková, do 57 kg Sabína Zvarová, do 66 kg Oliver Porubiak a v kategórii U16 do 60 kg Ladislav Danyi. "Celkovo sme sa umiestnili na ôsmom mieste zo Slovenska," doplnil Zvara.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej dodal, boli veľmi prekvapení, keďže sa im káder veľmi omladil. "Nad naše očakávania sa umiestnili na vysokých miestach aj takí, ktorí boli prvýkrát na M-SR. Ukazuje to našu prácu s deťmi, ktoré prichádzajú do žiackeho veku, keďže my sa zameriavame aj na super mini kategórie," zhrnul predseda klubu.

Čo sa týka ďalších podujatí, už najbližší víkend (10. a 11. júna) pocestujú na Medzinárodnú cenu Levíc vo všetkých kategóriách až po juniorov. "Osemnásteho júna organizujeme u nás v telocvični Turnaj mladých nádejí v super mini kategórii," uzavrel Zvara.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross