No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Medzi Kriváňom a Mýtnou sa to už rysuje. Práce na R2 napredujú

Zdroj: FB R2 Kriváň - Mýtna - Tomášovce/Tomáš Baran

MÝTNA – Stavebné práce na úseku R2 Kriváň – Mýtna, ktorý vedie členitým terénom doliny Krivánskeho potoka, stále napredujú.

Začiatok trasy nadväzuje na predchádzajúci úsek R2 Pstruša – Kriváň v dočasne upravenej mimoúrovňovej križovatke Kriváň.

Koniec úseku sa pred obcou Mýtna napojí na úsek R2 Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce. Ide o technicky náročný úsek, ktorého súčasťou bude päť kilometrov dlhá mostná estakáda.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako informuje Národná diaľničná spoločnosť (NDS), a.s., táto estakáda je situovaná vo výške 15 - 45 metrov ponad trasu cesty I/16, v tesnej blízkosti vysokého napätia a existujúcej zástavby.

Podľa spoločnosti práce na stavbe za viac ako 233 miliónov eur pokračujú podľa harmongoramu.

"Na hlavnej trase sa realizujú násypy a odkopy, začali sa práce na budovaní cestnej kanalizácie. Na mostoch sa realizuje pečatiaca vrstva a izolácie," uvádza komunikačný odbor.

Pokračujú aj na výstavbe estakády, kde zrealizovali zabetónovanie polí pomocou výsuvnej skruže či letmej betonáže na pilieroch. "Realizujú sa izolácie a rímsy, brúsi sa mostovka," doplnila NDS.

Motoristi po dostavbe získajú bezpečné diaľničné spojenie z Bratislavy až po Lučenec s výnimkou úseku Zvolen, západ – Zvolen, východ.

Moderná, kapacitne vyhovujúca štvorprúdovka prevezme tranzitnú dopravu z okolitých obcí a odľahčí aj cestu prvej triedy. R2 je vedená v údolí Krivánskeho potoka medzi pohoriami Slovenského Rudohoria, Poľany a Javoria.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross