No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Medzi ocenenými hasičmi Banskobystrického kraja sú aj príslušníci z regiónu

Uplynulý piatok patril aj oceňovaniu príslušníkov Hasičského a záchranného zboru z Banskobystrického kraja. Pri príležitosti osláv sv. Floriána, patróna hasičov sa tak udialo v priestoroch Múzea Prvého slovenského gymnázia v Revúcej. Medzi ocenenými hasičmi za dlhoročný príkladný výkon služby boli aj príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Rimavskej Sobote či Revúcej. Rimava.sk o tom informoval Erik Piater, hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici.

Medailu za službu v Hasičskom a záchrannom zbore II. stupňa si prevzal Vladimír Šelemba a Ladislav Deák z Okresného riaditeľstva HaZZ v Rimavskej Sobote. Rovnakú medailu si prevzal aj Zoltán Ujpál a Jaroslav Siman z Okresného riaditeľstva HaZZ v Revúcej.

Za službu v Hasičskom a záchrannom zbore bola udelená medaila III. stupňa Dušanovi Srokovi z HaZZ v Rimavskej Sobote a taktiež Jánovi Andrássymu i Petrovi Rusnákovi z Okresného riaditeľstva HaZZ v Revúcej.

Podľa Piatera sa slávnostného oceňovania zúčastnil riaditeľ kancelárie prezidenta Hasičského a záchranného zboru plukovník Stanislav Celleng, primátorka mesta Revúca Eva Cireňová, riaditeľ Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici plukovník Dušan Sľúka, riaditeľka Múzea Prvého slovenského gymnázia v Revúcej Diana Lamperová a riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici plukovník Štefan Šurka.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Erik Piater


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross