No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Medzi päticou najlepších kulturistov Európy je opäť po roku Roland Brosman

perex_brosmanRimavskosobotský kulturista Roland Brosman opäť zabodoval a obhájil minuloročné piate miesto na Majstrovstvách Európy v španielskom meste Santa Susana (EBFF – IFBB). Svojimi širokými ramenami, krídlami na chrbte či vyrysovanými svalmi nôh zaujal nielen rozhodcov ale aj samotných pretekárov. V jeho kategórii masters od 40 do 49 rokov nad 90 kilogramov bojovalo o cenné kovy celkovo sedemnásť pretekárov, Brosman patril medzi najťažších.

Ako pre Rimava.sk Roland Brosman priznal tento rok bol k zisku medaily bližšie. „Počas súťaženia som cítil, že ťahám na medailu či už išlo o samotné pohľady súťažiacich, ale aj pohľady rozhodcov. Bol som vyvolaný hneď v prvom kole, čo je veľká odozva, že ide o medailové boje,“ povedal Brosman a dodáva, že práve toto ho motivovalo ďalej. Ako prezradil, napriek menším technickým chybám pri nástupe voľnej zostavy si to na pódiu užíval. „V úvode pri nástupe mi zamenili hudbu a troška sme čakali, kým prehodili cd-čka, no napriek tomu som nebol pri prezentácii strémovaný a vyšla mi veľmi dobre,“ poznamenal.

Obhajca titulu podotkol, že to bol ťažký boj a konkurencia je z roka na rok vyššia, ale o to viac si cení dosiahnutý výsledok. „Obhájil som titul z minulého roka čo ma nesmierne teší a samozrejme by som chcel súťažiť aj budúci rok,“ povedal a dodáva, že ďakuje svojej rodine a sponzorom, vďaka ktorým dosiahol toto ocenenie. Ako Brosman poznamenal, veľmi dobrú formu mal aj na druhý deň po súťaži, o čom podľa neho svedčia aj fotografie Jozefa Adlta. Zábery profesionálneho fotografa vznikli v bežný deň na vlakovej stanici medzi ľuďmi.

V slovenskej reprezentácii bol spolu s približne štyridsiatimi ďalšími športovcami, kde prevažovali najmä fitnesky. „Myslím, že sme zabojovali tak ako sa patrí, doniesli sme niekoľko zlatých, strieborných ako aj bronzových medailí,“ uviedol Brosman.

Na Majstrovstvách Európy sa po prvýkrát predstavila aj jeho zverenkyňa Klaudia Medžová. „Bolo to naše prvé medzinárodné vystúpenie v rámci Roland Fitness,“ prezradil. Klaudia sa predstavila v kategórii bikini fitness do 166 centimetrov. V silnej konkurencii viac ako dvadsiatich fitnesiek postúpila do finále, v ktorom skončila na šiestom mieste.

 

Pozrite si video z finálových bojov Rolanda Brosmana na Majstrovstvách Európy v Santa Susane.

Pohár za piate miesto z Majstrovstiev Európy je pre kulturistu aj darčekom k výročiu založenia Roland Fitness. Ako povedal, v piatok, 22. mája, sa koná Deň otvorených dverí, v rámci ktorého oslávia 20. výročie otvorenia fitnes centra.

 

Umiestnenie na Majstrovstvách Európy:

1. Ilario Rongioletti (Nemecko)
2. Eduardo Urrutikoetxea (Španielsko)
3. Vladislav Fatianov (Rusko)
4. Andrzej Maszewski (Poľsko)
5. Roland Brosman (Slovensko)
6. Giovanni Dell'Orto (Taliansko)

 

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiaci článok
Kulturista Brosman obhájil na Majstrovstvách Európy minuloročný výsledok


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross