No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Medzinárodný deň bez áut - nemotorové raňajky v Rimavskej Sobote

29. septembra 2020 |  | 

Do Európskeho týždňa mobility sa tento rok zapojila aj Rimavská Sobota. V pondelok, 21. septembra bola mestská hromadná doprava zadarmo, o deň neskôr boli pre obyvateľov pripravené raňajky. V rámci Medzinárodného dňa bez áut čakalo obyvateľov drobné občerstvenie, ovocie, či ranná kávička na Hlavnom námestí.

Článok pokračuje pod reklamou„Každý, kto išiel ráno do práce na bicykli, pešo alebo využil verejnú dopravu a zastavil sa v našom stánku pri knižnici na Hlavnom námestí, sa mohol bezplatne občerstviť,“ priblížil pre Rimava.sk Viktor Borš z Coworking & Start up centra Kruháč. Ako doplnil, raňajky využilo približne 40 ľudí. Raňajky pripravilo OZ Naša Sobota.

Európsky týždeň mobility prebiehal od 16. do 22. septembra. Jeho cieľom bolo umožniť mestám a obciam, aby si vyskúšali alternatívy trvalo udržateľnej dopravy. Do tejto akcie sa zapájajú viaceré mestá či združenia. Organizujú rôzne podujatia od cyklojázd mestom, cez odborné konferencie o mobilite, po verejnú dopravu zadarmo. Úmyslom je podporiť udržateľnú mobilitu, ukázať ako sa dá využiť verejný priestor, na ktorom nie sú zaparkované autá, a upozorniť na nedostatočnú cyklo-infraštruktúru v mestách na Slovensku.

Témou ročníka 2020 bola Čistejšia doprava pre všetkých! Toto odzrkadľuje ambiciózny plán Európskej komisie, ktorej zámerom je aby sa EU stala uhlíkovo neutrálna do roku 2050.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Archív Coworking & Start up centrum


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross