No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Memoriál E. Zacharovej: V piatok pod sieťou zabojuje o pohár viac ako desiatka družstiev

perex-volejbalV piatok, 15. apríla, si už po 24-krát zmerajú pod volejbalovou sieťou svoje sily učiteľské i neučiteľské družstvá. V rámci Memoriálu Evy Zacharovej zabojujú o putovný pohár riaditeľa školy. Usporiadateľom turnaja je Základná škola P. Dobšinského v Rimavskej Sobote v spolupráci s Mestský úradom.

Ako ďalej Rimava.sk informoval riaditeľ Základnej školy P. Dobšinského Peter Nôta, o putovný pohár zabojuje 12 družstiev. „Z toho osem učiteľských a štyri neučiteľské,“ upresnil riaditeľ. Podľa jeho slov medzi neučiteľskými družstvami zabojuje tím Best Automax, mužstvo Banská Bystrica, Športový klub polície Rimavská Sobota ako aj Mestský úrad.

Duely učiteľských družstiev budú prebiehať v telocvični Strednej odbornej školy obchodu a služieb a na ZŠ P. Dobšinského, kde okrem slávnostného otvorenia turnaja o 8:30 hod. sa uskutoční aj finále i vyhodnotenie celého podujatia. Zápasy neučiteľských družstiev budú na programe v telocvični ZŠ M. Tompu na Sídlisku Západ.

Vyhlasovanie výsledkov je naplánované na 18:30 hod. v malej telocvični usporiadateľskej školy, ktorá bola uplynulé dva roky aj víťazom turnaja. V prípade výhry aj tento rok by im mal podľa pravidiel turnaja putovný pohár ostať.

Eva Zacharová, výborná volejbalistka, ktorá sa všestranne angažovala v oblasti rozvoja športu v Rimavskej Sobote aj prostredníctvom združenia ZRTV, bola zástupkyňou riaditeľa ZŠ. P. Dobšinského. Pred 24 rokmi podľahla ťažkej chorobe. Na počesť tejto aktivistky a športovkyne vedenie školy a priaznivci volejbalu každoročne organizujú Memoriál v jej mene, ktorý nie je len športovým ale aj spoločenským podujatím.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross