No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mestá budú vítať Nový rok tradične, v jednej metropole oslavy ale posunuli

Lúčenie sa so starým a vítanie nového roka slávia aj okolité mestá. Tak ako každý rok ani tento nebude v okolitých mestách chýbať slávnostný ohňostroj, príhovory, či novoročná zábava. V jednej z okolitých metropol však Nový rok privítajú iným, hudobným ohňostrojom.

V meste pod Hradovou, v Tisovci na námestí pred Mestským úradom príchod nového roka začnú sláviť dnes, 31. decembra o 23:30 hod. Nebude chýbať občerstvenie a ohňostroj. Ako informuje mesto na svojej internetovej stránke, príchod nového roka oslávia 30 minút po polnoci aj v Rimavskej Píle. Oslavy chystajú aj v meste Hnúšťa. Silvestrovské oslavy v Hnúšti vyvrcholia tradičným ohňostrojom 1. januára 2019 o 00.30 hod. na námestí pred poliklinikou, kde nebude chýbať hudba a primátorský punč. Samospráva však upozorňuje na platonsť nariadenia mesta, ktoré povoľuje používanie pyrotechnických výrobkov v Hnúšti iba dňa 31. decembra v čase 22:00 – 24:00 hod. a 1. januára 2019 v čase 00:00 hod. do 02:00 hod. „Za používanie pyrotechniky mimo týchto hodín môže mestská polícia uložiť pokutu,“ avizuje mesto.

Silvestrovské oslavy chystá aj okresné mesto Rimavská Sobota. Ako pre Rimava.sk povedala riaditeľka Mestského kultúrneho strediska Milana Jutková, krátko pred polnocou sa na Hlavnom námestí prítomným prihovorí primátor mesta Jozef Šimko. Po jeho príhovore bude nasledovať ohňostroj. Novoročné oslavy ním však neskončia. „Ešte hodinu po polnoci bude na Hlavnom námestí diskotéka,“ priblížila Jutková.

V Lučenci v rámci okolitých miest oslávia nový rok ako poslední, a to 1. januára. Za to ale s bohatým programom najmä pre deti. Program na Námestí republiky začne v utorok, 1. januára o 15:00 hod. Najmenší sa môžu tešiť na vystúpenie Šaška Baška, po ktorom návštevníci môžu očakávať príchod rozprávkových maskotov. Na svoje si prídu aj starší. Tých poteší koncert kapely S hudbou vesmírnou, po ňom sa prítomným v novoročnom príhovore prihovorí primátorka mesta Alexandra Pivková. Po jej slovách oslavy zakončí hudobný ohňostroj. V rámci programu však nebudú chýbať stánky s horúci čajom, varené víno, punč ako aj alko i nealko nápoje.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross