No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mestá v našich regiónoch ovládol Pellegrini, výnimkou bol len Lučenec

Foto: Rimava.sk

GEMER/MALOHONT/NOVOHRAD – Prvé kolo prezidentských volieb je za nami a do toho druhého postúpili Ivan Korčok a Peter Pellegrini. K urnám opäť pôjdeme v sobotu, 6. apríla, keď si budeme vyberať práve jedného z týchto dvoch kandidátov.

V prvom kole mal viac hlasov Korčok (42,5 percent). Pellegrini ich mal 37 percent. V okresných mestách Gemera, Malohontu a Novohradu však po väčšine víťazil predseda strany Hlas-SD. V Rimavskej Sobote však veľký náskok nemal. Pred Korčokom zvíťazil o 3,5 percenta hlasov.

Článok pokračuje pod reklamou


V zvyšných dvoch mestách okresu R. Sobota (v Tisovci a Hnúšti) vyhral suverénne Pellegrini. Kým v Hnúšti mal pred Korčokom náskok 23,5 percent hlasov, v Tisovci to bolo necelých 20 percent. V oboch mestách bol na treťom mieste Štefan Harabin s približne 16-timi percentami hlasov.

Čo sa týka mesta Revúca, v ňom Pellegrinimu chýbalo do 50-tich percent len 0,12. Celkovo ho volilo 1 914 ľudí a pred Korčokom mal náskok 19 percent hlasov. V Jelšave bola situácia ešte jasnejšia. Pellegrini vyhral pred Korčokom o 34,5 percent hlasov. Pellegrinimu sa darilo aj v meste Tornaľa, získal 35,75 percent. Druhý však bol v tomto prípade Krisztián Forró s 28,41 percentami.

Článok pokračuje pod reklamou


Jediným mestom, v ktorom Pellegrini nezvíťazil, bol Lučenec. V centre Novohradu sa darilo najviac Korčokovi, ktorý svojho súpera predbehol o 1,4 percenta hlasov. Rozdiel bol 126 voličov v prospech Korčoka. Pellegrini zvíťazil aj vo Fiľakove, kde mal pred Korčokom náskok 3,5 percenta. Forró skončil až na treťom mieste.

S výrazným náskokom, až 36-percentným, vyhral Pellegrini pred Korčokom v Poltári. Získal až 57 percent hlasov. Tretí skončil Harabin s 15-timi percentami.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross