No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mesto by malo mať v lete bazény

Mesto pripraví výstavbu bazénov pri mestskej plavárni tak, aby boli dané do prevádzky v letnej sezóne 2009. Taký je výsledok tohtotýždňového rokovania rimavskosobotských poslancov MsZ, ktorí počas polhodinovej rozpravy zvažovali, či majú uprednostniť výstavbu bazénov (mimo plánovaného akvaparku) v Rekreačnej oblasti (RO) Kurinec Zelená voda, alebo pri mestskej plavárni.  O mesiac sa má predložiť prehodnotený rozpočet na ich výstavbu približne do 35 mil. korún (1 161 787.16 € ) k schváleniu.

Podľa slov vedúcej oddelenia strategického rozvoja mesta Evy Murárikovej, výstavba bazénov pri mestskej plavárni bola odhadnutá na päť mesiacov a na Kurinci minimálne jedenásť. Ako uviedla, na Kurinci je geotermálna voda, ale na výstavbu bazénov na rezervných plochách je potrebná projektová dokumentácia a stavebné konanie. V porovnaní s bazénmi pri plavárni, kde všetky povolenia už vydané sú, treba iba aktualizovať rozpočet a vybrať dodávateľa.

Podľa poslanca Tibora Pelleho komisia na MsÚ podporila výstavbu bazénov s geotermálnou vodou na Kurinci, ale keď sa rozhodne, že sa bude stavať v meste, treba stavať. K tomuto názoru sa pridal poslanec Pavel Brndiar, ako upozornil, do neznáma ísť už nemôžu. „Ak je možnosť postaviť bazén v meste, treba ho zrealizovať,“ vyjadril sa v rozprave Brndiar a súbežne doporučil pokračovať v projekcii rezervných plôch na Kurinci. Ako uviedol poslanec Zoltán Bán, Kurinec už majú za sebou, treba riešiť bazény v meste. Podľa jeho informácií bola vypracovaná a predložená na MsÚ konkrétna projektová dokumentácia od podnikateľa Jozefa Šimka, ktorý na svojom pozemku na Kurinci chce stavať bazén. „Takéto aktivity treba podporovať,“ vyjadril sa Bán s tým, že táto aktivita zo strany mesta nebola odobrená z dôvodu nesúladu s územným plánom. Podľa reakcie Murárikovej, s touto zmenou počítajú a riešiť sa bude v decembri. V diskusii zaznel aj názor, aby sa mesto nechalo inšpirovať projektom bazénov v Poltári.

Podľa uznesenia poslanci schválili aj výstavbu bazénov na rezervných plochách akvaparku na Kurinci z rozpočtu mesta tak, aby sa mohlo začať s výstavbou v roku 2009.

 

 Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross