No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mesto hľadá investora na bazény v meste a na Kurinci verejnou ponukou

Rimavskosobotská samospráva naďalej hľadá investora, ktorý by predložil investičné zámery a spôsoby využitia mestských pozemkov pre výstavbu Rekreačného komplexu Zelená voda – Kurinec a mestských bazénov pri plavárni. Formu verejnej ponuky dnes odsúhlasili poslanci mestského zastupiteľstva na pokračovaní septembrového rokovania. Obidva body prešli bez rozpravy.

Podľa slov vedúcej oddelenia strategického rozvoja mesta na MsÚ Evy Murárikovej sa pre tento krok rozhodli aj z dôvodu, že v rozpočte mesta nie je dostatok finančných prostriedkov na to, aby sa výstavba realizovala. „Vypíšu sa verejné ponuky aby sa našiel investor a do 30. novembra sa záujemcovia môžu prihlásiť,“ uviedla pre Rimava.sk Muráriková.

Od záujemcu sa požaduje preukázanie financií na výstavbu Rekreačného komplexu Zelená voda - minimálne 20 mil. eur. Termín  realizácie komplexu je najneskôr do 30. júna 2012. V prípade mestských bazénov 1,5 mil. eur s termínom do 31. mája 2011. Ako Rimava.sk v auguste informovala, v súvislosti s projektom aquaparku v rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda pri Rimavskej Sobote sa objavil záujemca.

Na Kurinci sa z eurofondov od roku 2002 preinvestovalo viac ako 6,6 mil. eur (200 mil. Sk).  Postupne sa zrealizovala výstavba inžinierskych sietí a základnej infraštruktúry, parkovísk, vrtu s termálnou vodou, športových ihrísk. Mesto popritom hľadalo prostredníctvom holandskej developerskej spoločnosti VVMZ investora na aquapark. Ten sa nenašiel a od zmluvy sa odstúpilo. Medzičasom sa zmenili podmienky čerpania financií zo štrukturálnych fondov. Samospráva ich už čerpať nemôže, iba súkromný investor.  V súčasnosti sa rekreačná oblasť Kurinec na kúpanie nevyužíva. Plán postavenia mestských bazénov má samospráva od roku 2007.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Hlavný kontrolór preveruje, či mesto zbytočne „nevyhodilo“ milión na projekt bazénov
Aquapark na Kurinci má ďalšieho záujemcu, za posledné dva roky boli štyria
Slávnostné otvorenie Športovo-rekreačnej zóny areálu Zelená Voda na Kurinci. Rimavskosoboťania však za kúpaním musia cestovať
Poslanci ukončili zmluvu so spoločnosťou, ktorá nenašla investora na aquapark
Poslanci rozhodli o osude rekreačnej oblasti Kurinec
Kurinec je aj napriek pokračujúcej výstavbe a obmedzeným službám obľúbeným miestom soboťanov pre oddych a relax


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross