No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hlavný kontrolór preveruje, či mesto zbytočne „nevyhodilo“ milión na projekt bazénov

Hlavný kontrolór mesta Rimavská Sobota Ján Valuš preveruje okolnosti vypracovania projektovej dokumentácie (PD) na bazény v mestskej záhrade, ktoré samospráva plánovala vybudovať. Túto úlohu mu uznesením uložili poslanci minulotýždňového zasadnutia mestského zastupiteľstva (MsZ). Viacerým sa totiž nepozdávajú podmienky a výška ceny za vyplatenú dokumentáciu.

„Vyplatili sme vyše 35 tis. eur (približne 1 mil. Sk), bazény zatiaľ nemáme, lebo sa s tým nepohlo,“ vyjadrila sa na rokovaní MsZ poslankyňa Anita Antalová. Podľa jej slov projektant údajne nedodržal podmienky (suma za projekt výrazne prevyšovala finančné možnosti samosprávy, pozn. red.) a mesto mu napriek tomu sumu za vypracovanie PD vyplatilo. „My sme zadali, aby tam bazény boli za približne 1,1 mil. eur (35 mil. Sk),“ uviedla Antalová. Projekt však podľa zadania počítal so sumou približne 2,3 mil. eur (70 mil. Sk).

Podľa poslanca Tibora Pelleho ide o veľký problém a nedostatok u tých, ktorí projekty pripravujú. „Keď ja chcem niečo naprojektovať, musím povedať, že máme na to 35 miliónov korún a na viac neprijímam projekt,“ vyjadril sa na zasadnutí. Poslanec Ján Čeman tento krok považuje dokonca za zbytočne vyhodenú sumu. „Niekto spôsobil tomuto mestu ujmu viac ako 35 tis. eur,“ vyjadril sa Čeman, ktorý sa zároveň dožadoval odpovede, kto je zodpovedný za to, že zmluva o dielo je zlá.

Poslanci vyplatenie sumy takmer 35 tis. eur za PD schválili v prvej zmene rozpočtu. Rimavskosobotská samospráva, ktorá hľadala realizátora výstavby mestských bazénov začiatkom tohto roka formou verejného obstarávania, súťaž zrušila. Dôvodom bolo, že ponuky realizátorov presahovali plánovanú sumu. Súťaž bola odložená na rok 2010, v závislosti od ekonomickej situácie. Plán mestských bazénov zahŕňal plavecký bazén pre dospelých 50 x 21 m s premenlivou hĺbkou vody do 1,5 m a bazén pre deti 17 x 9 m s hĺbkou 0,4 m, obslužné objekty, drobnú architektúru, prislúchajúce inžinierske siete k objektom stavby a parkoviská.

Hlavný kontrolór má správu o kontrole podať na rokovaní MsZ koncom tohto mesiaca, 27. októbra.

Na dnešnom pokračujúcom rokovaní mestského zastupiteľstva budú poslanci rokovať o ponuke projektu bazénov pri plavárni  na odpredaj a realizáciu podnikateľským subjektom.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Pre údajne nepresný rozpočet v projekte sa bazény pri plavárni tento rok nepostavia
Mesto by malo mať v lete bazény
Mestské bazény pri plavárni nebudú ani tento rok
S jediným bazénom na Kurinci sa na budúci rok nepočíta


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross