No active "ca-sidebar-197687" sidebar

S jediným bazénom na Kurinci sa na budúci rok nepočíta

Prevádzka bazéna na Kurinci je v budúcom roku ohrozená. Pre budúcu sezónu sa s využívaním jediného funkčného bazénu v Rekreačnej oblasti – Zelená voda pri Rimavskej Sobote nepočíta.  „Bezpečnosť prevádzky bazéna je ohrozená z dôvodu zatekania strechy budovy úpravovne vody, ktorá spôsobuje opadávanie omietok, obkladov, stien a narušenie statiky budovy,“ povedal pre Rimava.sk riaditeľ Technických služieb mesta (TSM) Pavel Rábely, ktoré RO Zelená voda spravujú. Ako dodal, z týchto príčin bez väčších investícií nebude možné ďalšie prevádzkovanie tohto kúpaliska. Na bazénovej technológii sa tento rok uskutočnili najnutnejšie opravy, aby sa mohol aspoň núdzovo prevádzkovať. Rábely zdôraznil, že väčšia investícia je na uváženie, nakoľko na jeho mieste sa v budúcnosti plánuje vybudovanie nového aqvaparku, ktorý mesto začne pripravovať na budúci rok.

Bazén s pitnou vodou, ktorý bol tento rok prevádzkovaný od 13. júla do 31.augusta, denne navštívilo priemerne 83 ľudí. Počas sezóny ho navštívilo približne 6 600 ľudí, čo do kasy prinieslo takmer 200 tis. korún (6 638.78 € ) . 

Do konca tohto mesiaca je na Kurinci naplánovaná prevádzka športovo-rekreačnej zóny. TSM tu prevádzkujú štyri tenisové dvorce s umelým povrchom, jedno volejbalové ihrisko, dve ihriská na plážový volejbal, minigolfový areál a detské ihrisko s pieskoviskom.

Celkové príjmy za využívanie bazéna a športovo-rekreačnej zóny boli k 31. augustu takmer 450 tis. korún (14 937.26 € ), náklady presiahli 2 mil. korún (66 387.84 € ). TSM tento rok na Kurinci opravili lavičky, lehátka a drevené mólo na jazere, čo si vyžiadalo približne 190 tis. korún (6 306.84 € ). Celý areál bol dvakrát pokosený.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross