No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mestské bazény pri plavárni nebudú ani tento rok

3. marca 2009 |  | |

Rimavskosobotská samospráva, ktorá hľadala realizátora výstavby mestských bazénov formou verejného obstarávania, súťaž zrušila. Ako ďalej na dnešnom zasadnutí poslancov informoval prednosta MsÚ Ladislav Kovács, do súťaže sa prihlásilo päť firiem. Podľa jeho slov na základe hodnotenia kritérií komisia akceptovala ponuky dvoch. „Ich ponuky však presahovali 50 mil. korún. Jedna bola 63 mil. a druhá 55 mil.,“ uviedol Kovács a dodal, že firmy, ktoré sa o realizáciu výstavby bazénov uchádzali neboli z Rimavskosobotského okresu.  „Súťaž sa odkladá na rok 2010, v závislosti od ekonomickej situácie,“ uzavrel.

Stavba mestských bazénov zahŕňala plavecký bazén pre dospelých 50 x 21 m s premenlivou hĺbkou vody do 1,5 m a bazén pre deti 17 x 9 m s hĺbkou 0,4 m, obslužné objekty, drobnú architektúru, prislúchajúce inžinierske siete k objektom stavby a s dopravným vybavením (parkoviská).

Rimavskosobotskí poslanci o bazénoch pri mestskej plavárni rozhodli ešte v roku 2007. Májová verejná súťaž v roku 2008 bola zrušená, pretože ponuky v nej niekoľkonásobne prevyšovali rozpočtový náklad. O uprednostnení mestských bazénov sa poslanci zhodli na septembrovom zastupiteľstve, kde z hľadiska rýchlosti výstavby zvažovali výstavbu bazénov v meste a na Kurinci. V súčasnosti sa s jediným bazénom na Kurinci kvôli havarijnému stavu do letnej sezóny nepočíta.

Súvisiace články

Mesto by malo mať v lete bazény
Pre údajne nepresný rozpočet v projekte sa bazény pri plavárni tento rok nepostavia

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross