No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mesto Jelšava získalo finančný príspevok na rozšírenie kapacity materskej školy

2. augusta 2023 | | |  | 
Zdroj: FB Milan Kolesár

JELŠAVA – Jelšava získala financie z Plánu obnovy a odolnosti SR na projekt Rozšírenie kapacity existujúcej materskej školy Základnej školy s materskou školou Jelšava pre deti s predprimárnym vzdelávaním.

Dotáciu vo výške 347 512, 42 eur získalo mesto vďaka projektu iniciatívy Catching-up regions. Rekonštrukcia materskej školy pomôže k zvýšeniu kapacity prijatých žiakov a šancu vzdelávať sa dostane aj viac rómskych detí.

Článok pokračuje pod reklamou


"Je to jeden z mnohých projektov iniciatívy Catching-up regions, ktorá spolupracuje s Banskobystrickým samosprávnym krajom a spomedzi projektov bol vybratý aj ten náš. Projekt navýšenia kapacity spočíva v tom, že nevyužitý priestor bývalej kuchyne materskej školy bude prestavaný na ďalšiu, čiže piatu triedu," uviedol primátor Jelšavy Milan Kolesár, ktorý je veľmi rád, že sa zvýši kapacita predškolského zariadenia.

Dodal tiež, že budú môcť prijať viac detí. "Myslím si, že aj vzhľadom na rozloženie obyvateľstva je to dobré, pretože je potrebné, aby aj rómske deti navštevovali materskú školu. Rekonštrukcia začne ihneď ako nás pustia termíny a lehoty, no s prácou začneme ihneď ako sa bude dať," dodal Kolesár.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross