No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mesto bude tento rok hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom

ROŽŇAVA – Mesto Rožňava bude tento rok hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom. Rozhodli o tom poslanci mestského zastupiteľstva, keď na májovom zasadnutí schválili návrh rozpočtu na roky 2021-2023. Samospráva bude nasledujúce mesiace pracovať so sumou vyše 22,7 milióna eur.

Poslanec Ondrej Bolaček neodporučil rozpočet schváliť. Dôvodov malo byť viacero. Bolačekovi napríklad v rozpočte chýbali niektoré projekty a vypichol aj zníženie sumy na vyčistenie čiernych skládok zo 100-tisíc na 10-tisíc eur. „Taktiež by som chcel poukázať na fakt, že rozpočet sa zdá byť tento rok vyvážený len preto, že sme vyčerpali všetky rezervy, ktoré sme si tvorili po minulé roky vo výške zhruba 400-tisíc eur,“ poznamenal Bolaček.

Poslanec hovoril aj o projekte rekonštrukcie kúpaliska. „Na rekonštrukciu kúpaliska máme už podpísanú a platnú zmluvu vo výške 839-tisíc eur, kde má realizátor do konca roka 2021 vykonať rekonštrukciu. V rozpočte je zverejnená len suma 400-tisíc. Mám za to, že je to podhodnotené zámerne, aby sme mali zostavený vyrovnaný rozpočet,“ povedal Bolaček.

Článok pokračuje pod reklamouHlavná kontrolórka Katarína Balážová reagovala, že rozpočet je zostavený ako vyrovnaný, a tým pádom je v súlade so zákonom. Taktiež podotkla, že v priebehu roka sa v rozpočte budú musieť robiť zmeny podľa reálnej situácie.

Rozpočet ja osobne vnímam skôr ako plán, ktorý sa môže meniť a hlavne k lepšiemu. Veľa závisí od toho, ako budú verejné príjmy, príjmy od štátu, ďalej pritekať. Tak isto aj od toho, či úver od štátu, ktorý bol k dispozícii v súvislosti s pandémiou, musieť byť vrátený alebo môže byť odpustený,“ pridal sa zástupca primátora Michal Drengubiak. „Ja osobne tento rozpočet podporím s tým, že keď budeme poznať ďalšie reálne čísla, bude sa pristupovať k jeho zmene,“ dodal.

Za návrh hlasovalo jedenásť poslancov, proti boli piati, jeden sa zdržal.

Mestské zastupiteľstvo v rámci tohto bodu schválilo aj rozpočty a limity pre príspevkové organizácie na tento rok. Mestskému divadlu Actores odklepli 137-tisíc eur, z ktorých 8-tisíc eur je určených na prípravu festivalu Tempus art. Technické služby dostanú bezmála 1,4 milióna eur ako bežný príspevok a 50-tisíc ako kapitálový príspevok na zabezpečenie plynofikácie areálu technických služieb. Odpadové služby mesta Rožňava dostanú 353-tisíc eur. Poslanci tiež odhlasovali ročné výdavky na udržanie MHD vo výške 90-tisíc eur.

Rimava.sk začína s častejším informovaním z regiónu Rožňavy a okolia. Ak máte záujem o spravodajstvo a zaujímavosti z tejto oblasti, môžete nás sledovať na sociálnych sieťach Facebook a Instagram. Ak máte záujem o reklamu, navštívte túto sekciu na našej stránke.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross