No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mesto Tisovec získalo viac ako 170-tisíc eur na rekonštrukciu základnej školy

Zdroj: FB Ján Vengrín

TISOVEC – Samospráva sa môže tešiť z ďalšej získanej dotácie a vďaka nej bude pokračovať v rekonštrukcii základnej školy. Tisovec ešte v marci tohto roka na základe výzvy spracovalo a podalo žiadosť na poskytnutie regionálneho príspevku s názvom Zvýšenie kvality primárneho vzdelávania na Základnej škole Dr. V. Clementisa.

"Splnili sme všetky podmienky na poskytnutie regionálneho príspevku charakterizovaného v zozname projektov plánu rozvoja okresu Rimavská Sobota na rok 2023. V zmysle zákona o podpore najmenej rozvinutých okresov nám bol schválený regionálny príspevok na realizáciu projektu vo výške 171 416 eur," uviedol pre portál Rimava.sk primátor Tisovca Ján Vengrín.

Článok pokračuje pod reklamou


Získané finančné prostriedky poslúžia na rekonštrukciu zanedbaných priestorov školy. "Zrekonštruujeme počítačovú učebňu, ktorú vybavíme novými počítačmi aj novým zariadením. Na spoločných chodbách opravíme podlahy a položíme nové linoleum, v triedach vymeníme staré neónové svietidlá za nové, úspornejšie a na chodbách a v triedach bude nová elektroinštalácia s novými elektrickými rozvodmi," dodal Vengrín.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross