No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mesto zverejnilo zoznam daňových dlžníkov, dlhujú spolu 242 360 eur

TORNAĽA – Samospráva Tornale zverejnila na svojej webovej stránke zoznam ľudí, ktorí jej dlhujú zaplatenie daní. Do zoznamu zaradila fyzické osoby, u ktorých úhrnná výška daňových nedoplatkov presiahla 160 eur a právnické osoby s celkovými nedoplatkami nad 1600 eur.

„Je to veľká suma, 242 360 eur. Je tu zároveň zvýšenie o 18 percent. Na tomto zozname je spolu 505 daňových subjektov,“ konkretizovala primátorka Anna Szögedi na poslednom zasadnutí tornaľského mestského zastupiteľstva.

Ako pokračovala, mesto tieto nedoplatky vymáha v daňovom exekučnom konaní, cez inštitút osobitného príjemcu, ako aj pomocou externých exekútorov. „Od prelomu rokov si mesto úspešne uplatňuje nový nástroj voči neplatičom, a to zadržanie vodičského preukazu. Javí sa, že je to dobrý nástroj prinútiť neplatičov splniť si svoju povinnosť,“ podotkla primátorka.

Článok pokračuje pod reklamouKu koncu minulého roka samospráva evidovala 549 daňových exekučných konaní, z toho 70 je s nulovým zostatkom. V týchto exekučných konaniach mesto vymohlo približne 11 093 eur. „Je to menej ako pred rokom, hlavne z dôvodu pandemickej situácie, ale nie len,“ doplnila Szögedi.

V exekúciách ku koncu roka 2020 evidovala samospráva podľa jej slov nedoplatky v celkovej výške 128 383 eur. V roku 2020 došlo k pozastaveniu 112 starých exekučných konaní v zmysle zákona, pričom mesto muselo hradiť trovy exekútora vo výške 42 eur za konanie, čo je spolu 4020 eur za celý minulý rok.

„Keďže sa znižuje počet osôb zaradených do inštitútu osobitného príjemcu, ťažšie sa nám vyberajú nedoplatky aj v tomto smere. Pracujeme na tom intenzívne, ale je aj čo robiť, pretože máme i takých občanov, ktorí si neplnia tieto povinnosti,“ zakončila Szögedi.

Zoznam dlžníkov nájdete na tomto odkaze.

Rimava.sk začína s častejším informovaním z regiónu Tornale a okolia. Ak máte záujem o spravodajstvo a zaujímavosti z tejto oblasti, môžete nás sledovať na sociálnych sieťach Facebook a Instagram. Ak máte záujem o reklamu, navštívte túto sekciu na našej stránke.

Zdroj: Rimava.sk; Foto: ilustračné, Pixabay.com


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross