No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mestská záhrada sa premení na veľké súťažné ihrisko, predvedú sa malí cyklisti

Mestská záhrada v Rimavskej Sobote bude koncom marca patriť 1. kolu súťaže Detská tour Petra Sagana. V nedeľu, 31. marca, svoju rýchlosť i zručnosť na dvoch kolesách predvedú malí cyklisti v niekoľkých kategóriách. O zábavu však budú mať postarané aj rodičia. Prečo? V obľúbenej súťaži sa na štart cyklisti postavia za každého počasia 🙂

Súťažiť sa bude v niekoľkých kategóriách:
a/ Baby (ročník 2015 a viac), asfalt rovina, doporučená dĺžka trate / čas : 1 – 2 minúty
b/ Mikro (2013-2014), terén rovina, doporučená dĺžka trate / čas : 5 – 10 minút
c/ Mili (2011-2012), terén rovina, doporučená dĺžka trate / čas : 10 – 15minút
d/ Mini (2009-2010), technický terén, doporučená dĺžka trate / čas : 15 – 20 minút
e/ Mladší žiaci/žiačky (2007-2008), technický terén, doporučená dĺžka trate / čas : 20 – 25 minút
f/ Starší žiaci/žiačky (2005-2006), technický terén, doporučená dĺžka trate / čas : 25 – 35 minút.

„Každá kategória je súťažou chlapcov a dievčat. Vyhlasovaná je každá kategória zvlášť. Vyhlasovať a oceňovať budeme 3 najlepších vo všetkých súťažných kategóriách v celkovom poradí súťaže 2019,“ avizujú organizátori.

Nebude chýbať ani bohatý sprievodný program. Podľa organizátorov sa návštevníci môžu tešiť na nafukovacie atrakcie, Strider zónu, bike arénu, maľovanie na tvár, divadlo, program partnerov súťaže a podobne.

A prečo by ste mali svoju ratolesť prihlásiť na súťaž? Možno Vás presvedčí toto. „Každý účastník obdrží účastnícky list (diplom) respektíve plagát s podpisom Petra Sagana. Kategória Baby je nesúťažná, ceny obdržia všetci účastníci. Kategória mikro až starší žiaci prví traja v každej kategórii dostanú plaketu a medaily Petra Sagana,“ uviedli organizátori. Prihlásiť svojich malých „Saganov“ môžete aj online na tejto adrese alebo aj v deň konania súťaže, na to si však nechajte podľa organizátorov časovú rezervu.

Tak už len športu zdar, cyklistike zvlášť a šup na Detskú tour Petra Sagana do Mestskej záhrady v Rimavskej Sobote v nedeľu, 31. marca, kedy sa strhnú boje nielen o medaily, ale aj o body tejto súťaže.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross