No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mestské lesy majú nového hospodára, pokladnica bude chudobnejšia o 200 tisíc

Mestské lesy budú mať nového hospodára. Bude ním bývalý riaditeľ Lesy SR – odštepný závod Rimavská Sobota, Richard Jakubička. Na prvom poprázdninovom mestskom zastupiteľstve informoval o tom primátor mesta, Jozef Šimko. „On nastúpi ako odborný lesný hospodár na naše mestské lesy,“ avizoval primátor.

Šimko priblížil aj proces ťažby dreva v mestských lesoch. Ako ozrejmil, každá zmluva bude predkladaná pred poslancov mestského zastupiteľstva. „Ak sa objaví niekto, kto chce napríklad 500 tisíc kubíkov dreva, tak vám predložím návrh, to drevo odovzdáme a pod odborným lesným dozorom budeme toto drevo predávať. Musíme to riešiť. Lebo ak si zoberieme Dúžavskú cestu a pre tých Rómov nedáme kus dreva na zimu, tak oni aj tak pôjdu do lesa a budú drevo rezať v metrovej výške,“ povedal Šimko s tým, že z prípadnej ťažby dreva, ktorá je podľa neho potrebná, si budú môcť Rómovia odniesť konáre na kúrenie. Ako ďalej doplnil, mestské lesy navrhuje prenajímať na dobu 10-15 rokov.

Témou mestských lesov sa poslanci zaoberali na svojom verejnom pracovnom rokovaní v júni 2016. Vtedy si vypočuli informatívnu správu o hospodárení mestských lesov od konateľa spoločnosti Les Korp, ktorá do konca minulého roka spravovala mestské lesy o výmere približne 1 554 hektárov v katastrálnom území Tomašová, Gemerček a Rimavská Sobota.

Aktuálne by ich mala spravovať Rimavskosobotská samospráva. Ako primátor na uplynulom mestskom zastupiteľstve uviedol, mestská kasa bude tak chudobnejšia o 200 tis. eur, ktoré boli z prenájmu mestských lesov pre spoločnosť Les Korp.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross