No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mikroregión Rimava a Rimavica otvoril Centrum integrovanej sociálno-zdravotnej starostlivosti v Rim. Bani

Zdroj: CISZS, Rim. Baňa

RIMAVSKÁ BAŇA – Mikroregión Rimava a Rimavica utorok (2. apríla) v priestoroch Komunitného a zdravotníckeho centra v Rimavskej Bani otvoril Centrum integrovanej sociálnej a zdravotnej starostlivosti (CISZS). 

Centrá sociálnych služieb by mali fungovať ako nástroj viacúrovňového partnerstva pri poskytovaní dlhodobej starostlivosti na komunitnej úrovni. Projekt realizuje Banskobystrický samosprávny kraj.

Mikroregión v spolupráci s BBSK na základe podpísanej zmluvy o spolupráci vytvoril v Rimavskej Bani pracovné miesta pre koordinátorku, sociálnu pracovníčku a dve panie budú zamestnané po pol úväzku na pozíciu zdravotnej pracovníčky. Prvotnou úlohou koordinátorky bude mapovanie obcí a získanie prehľadu, aké potreby seniori v regióne potrebujú.

Článok pokračuje pod reklamou


“Zdravotník by mal pomôcť zabezpečiť kontakt so špeciálnymi lekármi či pomôcť zabezpečiť zdravotnícke pomôcky, takisto pomáha pri kontakte so sociálnymi pracovníkmi v zdravotných zariadeniach, keď potrebujú pacienta niekde umiestniť, a je toho o mnoho viac,“ uviedla pre Rimava.sk Elena Polóniová, starostka obce Rimavská Baňa. 

Služby centra sú určené pre všetkých seniorov so zdravotným postihnutím alebo zhoršeným zdravotným stavom, pre ľudí v produktívnom veku so zdravotným postihnutím alebo zhoršeným zdravotným stavom a prevenčné a poradenské aktivity sú určené pre všetkých seniorov.

Zdroj: CISZS.sk

Starostka obce sa zamýšľa aj nad budúcimi projektami. “Možno niekedy v budúcnosti by sme začali aj spoločnú opatrovateľskú službu, ale najskôr potrebujeme čas na zmapovanie potrieb v jednotlivých obciach,” dodáva Polóniová. Pracovníkov centra bude metodicky usmerňovať Banskobystrický samosprávny kraj, ktorý má skúsenosti z činnosti podobného centra v Tornali v regióne Slaná. 

“Sme plné očakávania, bude to pre nás všetko nové, ale budeme sa opierať o rady skúsenejších. Cítime podporu od BBSK aj od podobného centra v Tornali. Čakajú nás nové výzvy, ale tešíme sa,” dodala Júlia Brindzová, koordinátorka Centra.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross