No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MIKULÁŠ: Balíčky pre deti má už pripravené, je na ceste do Rimavskej Soboty

mikulas Rimavska SobotaMikuláš a jeho pomocníci, anjel s čertom, už pripravili stovky balíčkov a vydali sa na cestu priamo do centra Rimavskej Soboty. Tak znie odkaz pre všetky deti aj ich rodičov, ktorí sa už tešia na mikulášske popoludnie na Hlavnom námestí. Bude plné zábavy, súťaží, darčekov, predvianočnej radosti ale aj eskimáckych bozkov. Vo štvrtok, 5. decembra, o 15.30 hod. Rimavskosoboťania spoločne privítajú advent a zároveň sa pokúsia o nový slovenský rekord.

"Sme milo prekvapení, s akou pozitívnou odozvou sa stretli prípravy na Mikuláša, ktorého príchod každoročne zastrešuje Centrum voľného času Relax. Zaslúži si byť viac zviditeľnené. Spoločne chceme aj tentokrát urobiť radosť deťom aj ich rodičom, pripomenúť si pôvodné hodnoty mikulášskeho sviatku," hovorí Marián Štúrik z Občianskeho združenia Naša Sobota, ktoré spolu s Relaxom akciu organizuje. Ako pripomenul, "čertovským" moderátorom podujatia bude Jožo Pročko, ktorý určite zabaví všetky vekové kategórie.

Darčekov bude tento rok neúrekom. V rimavskosobotských škôlkach a školách deti dostávajú špeciálne mikulášske kupóny, priamo na námestí si ich budú môcť vymeniť za balíčky s mikulášskou nádielkou. "Teší nás, že malí aj veľkí prežívajú čas príprav spolu s nami. Svedčí o tom aj úspešná detská súťaž o najkrajšie nakresleného Mikuláša, ktorá sa rozbehla na Facebook-u. Jednotlivci ale aj školské zariadenia posielajú kresby malých výtvarníkov a vzniká skutočne krásny album," povedal hovorca OZ Naša Sobota a dodal, že zapojiť sa možno ešte do stredy, 4. decembra. Na výhercov čakajú lákavé ceny. (album súťažných prác)

Mikuláš na námestí však nebude len o darčekoch. V závere programu sa Rimavská Sobota pokúsi o zápis do slovenskej knihy rekordov v počte zúčastnených pri „eskimáckom“ bozku. "Veríme, že táto myšlienka spojí ľudí. Veď práve blízkosť človeka k človeku je v dnešnej dobe výnimočne dôležitá," podotkol hovorca občianskeho združenia a doplnil, že bodkou za stretnutím s Mikulášom bude slávnostné rozsvietenie vianočného stromčeka. "Čaká nás podvečer s jedinečnou atmosférou, ktorý určite poteší nielen deti, ale aj nás, dospelých."

NASA-SOBOTA-LOGOOZ Naša Sobota založila skupina lokálpatriotov odhodlaná zlepšiť život v meste. Cieľom združenia je vyslať pozitívny signál, že keď sa zídu ľudia, ktorým záleží na dobrej veci, všetko sa dá dosiahnuť. Mikuláš je len prvou z plánovaných akcií. Okrem kultúrneho a spoločenského diania v meste sa chce Naša Sobota angažovať aj pri zlepšovaní životného prostredia či v iných oblastiach týkajúcich sa každodenného života.

mikulas plagat Rimavska Sobota

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross