No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MIKULÁŠ: Tento rok bohatší program, viac darčekov aj pokus o slovenský rekord

20. novembra 2013 |  | 

mikulas Naša SobotaTradičný príchod Mikuláša na rimavskosobotské Hlavné námestie bude tento rok predsa len o čosi odlišný. Okrem kopy darčekov a špeciálneho programu, ktorý bude moderovať známy zabávač Jožo Pročko, sa malí aj veľkí pokúsia o zápis do knihy rekordov s eskimáckym bozkom.  To všetko vo štvrtok, 5. decembra popoludní o 15.30 hod.

„Mikuláš a jeho pomocníci, anjel s čertom, každoročne prinášajú do centra Rimavskej Soboty jedinečnú atmosféru, aj tentokrát sa deti môžu tešiť na súťaže, mnoho zábavy a bohatšiu mikulášsku nádielku,“ prezradil Marián Štúrik, hovorca občianskeho združenia Naša Sobota, ktoré je v spolupráci s Centrom voľného času Relax organizátorom mikulášskeho podujatia. Ako spomenul, v závere programu sa Rimavská Sobota pokúsi o vytvorenie nového slovenského rekordu v počte zúčastnených pri „eskimáckom“ bozku. Stretnutie s Mikulášom zavŕši slávnostné rozsvietenie vianočného stromčeka. Námestie sa tak 5. decembra rozžiari nielen radosťou ale aj svetielkami sviatočnej výzdoby.

Mikuláš na námestí má potešiť deti aj všetkých dospelých. „Ústredným mottom podujatia je spojiť Rimavskosoboťanov, a to nielen v čase Adventu,“ uviedol hovorca združenia Naša Sobota, ktoré založila skupina lokálpatriotov odhodlaná zlepšiť život v meste. „Chceme vyslať pozitívny signál, že keď sa zídu ľudia, ktorým záleží na dobrej veci, všetko sa dá dosiahnuť. Už samotný názov združenia prezrádza, že Rimavská Sobota nám nie je ľahostajná.“

Popoludnie s Mikulášom je len prvou z plánovaných akcií občianskeho združenia. Okrem kultúrneho a spoločenského diania v meste sa chce Naša Sobota angažovať aj pri zlepšovaní životného prostredia či v iných oblastiach týkajúcich sa každodenného života. „Našim cieľom je hľadať jednoduché riešenia na zdanlivo zložité problémy, no nemáme v úmysle suplovať úlohu mesta,“ povedal hovorca združenia.

Viac o občianskom združení Naša Sobota aj na Facebook-u.

mikulas Rimavská Sobota

Zdroj: Rimava.sk, Sponzorovaný článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross