No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ministerstvo vnútra vyhlásilo mimoriadnu situáciu kvôli zvýšenému výskytu medveďa aj v našich regiónoch

Foto ilustračné. Zdroj: pixabay.com

BBSK – Ministerstvo vnútra vyhlásilo v Banskobystrickom kraji mimoriadnu situáciu kvôli zvýšenému výskytu medveďa hnedého.

"V súvislosti s výskytom synantropných jedincov medveďa hnedého (Ursus arctos) v zastavaných územiach miest a obcí boli dnešným dňom vyhlásené mimoriadne situácie na území Banskobystrického kraja, Prešovského kraja, Žilinského kraja. Okresný úrad v Prievidzi situáciu ešte vyhodnocuje a krízový štáb bude opätovne zasadať na začiatku budúceho týždňa," uviedli z kancelárie ministra vnútra.

Cieľom vyhlásenia mimoriadnych situácií je podľa ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka ochrana ľudí žijúcich v mestách. "Zásahové tímy budú posilnené, a tak chceme jasne ľuďom garantovať to, že štát je tu na to, aby ich chránil," povedal po stredajšom zasadnutí vlády šéf rezortu vnútra.

Článok pokračuje pod reklamou


Na území Banskobystrického kraja vyhlásil Okresný úrad Banská Bystrica mimoriadnu situáciu v 9 okresoch – Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Brezno, Detva, Lučenec, Poltár, Rimavská Sobota, Zvolen a Žiar nad Hronom.

Na území Prešovského kraja vyhlásil Okresný úrad Prešov mimoriadnu situáciu v dvoch okresoch –Kežmarok a Poprad. Na území Žilinského kraja vyhlásil Okresný úrad Žilina mimoriadnu situáciu v piatich okresoch – Liptovský Mikuláš, Martin, Ružomberok, Turčianske Teplice a Žilina.

"Jednotlivé krízové štáby navrhli prednostom okresných úradov prijať rôzne typy opatrení. Napríklad zvýšiť hliadkovú činnosť v rizikových oblastiach, zabezpečiť výjazdové skupiny, ktoré by určili mieru ohrozenia konkrétnymi jedincami, či zabezpečiť fotopasce v exponovaných miestach," dodali z rezortu vnútra.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross