No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Miss Gemera vyberú v Revúcej, kasting prebehne aj v okrese Rimavská Sobota

7. apríla 2010 |  | | | |

Trvalé bydlisko na Gemeri a vek od 16 do 22 rokov sú podmienky, ktoré musí spĺňať kandidátka na titul Miss Región Gemer 2010. Tú zvolia v rámci Dní mesta v Revúcej, kastingy však už v polovici apríla prebehnú v Tisovci a Rimavskej Sobote, kde poslednú kráľovnú krásy korunovali v roku 2003.

„Prvá súťaž o najkrajšiu ženu Gemera sa v Rimavskej Sobote konala v roku 1990. Časom sa však o túto súťaž zaujímalo menej dievčat a to bol jeden z dôvodov, prečo sme s jej organizovaním prestali,“ povedal pre Rimava.sk riaditeľ Mestského kultúrneho strediska (MsKS) Ľubomír Šárik, ktorý začiatkom deväťdesiatych rokov súťaž Miss manažoval a režíroval. Titul Miss Gemer-Malohont si z Rimavskej Soboty naposledy odniesla Jana Katreniaková z Kokavy nad Rimavicou.

Víťazku tohtoročnej súťaže Miss Región Gemer 2010 spoznáme, 18. júna. Mesto Revúca v spolupráci so súkromnou agentúrou pripravuje už tretí ročník tejto súťaže krásy. „Naše mestské kultúrne stredisko zabezpečuje kultúrny program v rámci Dni mesta Revúca. Po kastingu v štyroch mestách sa vyberie finálová dvanástka dievčat, ktoré sa predstavia počas kultúrneho večera. Ľudia budú mať možnosť aj priamo hlasovať za najkrajšie dievča regiónu Gemer,“ uviedla manažérka  MsKs v Revúcej Anna Brünnová.

Podľa Petra Baloga, konateľa agentúry, ktorá súťaž Miss Región Gemer 2010 zabezpečuje, o najkrajšej Gemerčanke rozhodne šesťčlenná porota. “Koľko dievčat sa na štyroch kastingoch vyberie, nie je vopred stanovené,” uviedol.


Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross