No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Krátke správy: Na Chrenovisku pribudne pingpongový stôl, dobrovoľní hasiči si prevzali ocenenia, poslanci v Revúcej rozhodovali o ich počte

7. júna 2022 | |  | 

V dnešnom prehľade Krátkych správ nájdete niekoľko informácií z diania v našich regiónoch.

REVÚCA - Mestskí poslanci v Revúcej na svojom uplynulom zasadnutí určili, koľko volených zástupcov občanov bude sedieť v zastupiteľstve v ďalšom volebnom období. Ich počet ostáva nezmenený, voliči si spomedzi kandidátov vyberú 13 poslancov.

Článok pokračuje pod reklamou


HNÚŠŤA - Nový supermarket Lidl bude stáť v miestach za futbalovým štadiónom a športovou halou. Informoval o tom primátor Hnúšte Roman Lebeda na svojom profile na sociálnej sieti. Termín začatia výstavby však zatiaľ podľa hovorcu spoločnosti Lidl Tomáša Bezáka nie je známy. "Pracujeme na získaní potrebných povolení a až keď sa tak stane, budeme môcť odhadnúť termíny realizácie," uviedol pre Rimava.sk.

Zdroj: FB Roman Lebeda

REVÚCA - Mestské kultúrne stredisko v Revúcej všetkých pozýva na vernisáž výstavy a ukážku remeselnej výroby "Kyjatické hračky s dušou". Výstavu si môžete prísť pozrieť do výstavnej sály v MsKs v Revúcej od 7. júna do 21. júna. Tvorcom týchto hračiek je Ladislav Hedvigi, ktorý je regionálnym výrobcom originálnych kyjatických hračiek so 150-ročnou tradíciou. Rovnako tvorí aj dekoračné predmety zdobené kyjatickým ornamentom.

Ladislav Hedvigi sa so svojimi hračkami dostal aj na svetovú výstavu Expo 2022 do Dubaja. Informovali sme vás o tom v tomto článku.

RIMAVSKÁ SOBOTA - Na Chrenovisku pribudne pingpongový stôl. Mestskí poslanci na svojom uplynulom zasadnutí (31. 5.) schválili na jeho vybudovanie sumu 1 000 eur. "Výbor mestskej časti to dlhodobo žiada, doteraz to nebolo realizované," povedal poslanec Michal Demeter.

RIMAVSKÁ SOBOTA - Od 1. júna bude biologicky rozložiteľný odpad – hnedé zberné nádoby, vyvážaný častejšie, a to raz týždenne v stredu až do odvolania. Informovalo o tom mesto na svojom oficiálnom webe.

RIMAVSKÁ SOBOTA - Samospráva rozšírila parkovaciu plochu pre automobily pri diagnostickom centre na ulici Dobšinského o 24 miest. Informoval o tom na svojom profile na sociálnej sieti primátor mesta Jozef Šimko. "Zároveň, v priebehu druhej polovici mesiaca máj sme taktiež vybudovali na ul. Rožňavskej celkom 22 parkovacích miest, ktoré už slúžia svojmu účelu," uviedol primátor.

LUČENEC - Kriminálka v Lučenci vyšetruje prípad trestného činu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a trestný čin pytliactva. Polícia na Facebooku zverejnila informácie, podľa ktorých si 36-ročný muž bez povolenia zadovážil a v mieste svojho bydliska prechovával strelivo rôzneho kalibru a strelné zbrane, ktoré podliehajú povoľovaciemu konaniu a evidenčnej povinnosti.

Strelné zbrane a strelivo využíval bez oprávnenia na nelegálny lov zveri. Podľa zistení lučeneckých kriminalistov nelegálne lovil vo viacerých poľovných revíroch. Jeho cieľom bola prevažne vysoká zver. Svojím konaním spôsobil škody, ktoré boli vyčíslené na viac ako 26-tisíc eur," ozrejmila polícia. Fotky nájdete na tomto odkaze.

Mužovi vzniesli obvinenie pre prečin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami v súbehu so zločinom nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a zločinu pytliactva.

Článok pokračuje pod reklamou


FIĽAKOVO - Dobrovoľný hasičský zbor mesta (DHZM) Fiľakovo ocenili pamätným listom. Partia dostala uznanie z rúk riaditeľa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Dušana Hancka a podpredsedu BBSK Ondreja Luntera pri príležitosti nedávnych osláv sviatku svätého Floriána. Pre fiľakovských dobrovoľníkov je to prvé ocenenie tohto druhu. Viac si prečítate na tomto odkaze.

Po krajoch zástupcovia DHZM Fiľakovo Marian Mesiarik (vľavo) a Peter Albert. V strede primátor Attila Agócs Foto. FB DHZM Fiľakovo

KLENOVEC - Pamätný list si pri príležitosti osláv sv. Floriána, patróna hasičov, prevzal v Banskej Bystrici aj Dobrovoľný hasičský zbor Klenovec (DHZO). "DHZO Klenovec sa zaradil medzi dobrovoľné hasičské zbory obcí a miest, ktoré boli svojou činnosťou významnou mierou nápomocné pri zdolávaní požiarov a nežiaducich udalostí v Banskobystrickom kraji v roku 2021. A tak, po 8 rokoch svojej činnosti dostali naši hasiči za svoju prácu takúto poctu," uviedla Zlata Kaštanová, starostka obce, na svojom profile na sociálnej sieti. Spolu s ňou ocenenie prevzali Ján Sihelský, Milan Čajko a Martin Štefánik. "Bez členov nášho DHZO si neviem predstaviť zásahy pri požiaroch, povodniach, ale aj pomoc pri rôznych podujatiach a aktivitách v našej obci," dodala starostka.

Zdroj: FB Zlata Kaštanová

RIMAVSKÁ SOBOTA - Mestskí poslanci na svojom uplynulom zasadnutí schválili 5-tisíc eur na opravu dlažby na Hlavnom námestí. "Nechcem nikoho kritizovať, ale to Hlavné námestie by prioritne mali sledovať Technické služby mesta a reagovať veľmi promptne. Keď vyskočia dve kocky, je ľahké ich položiť naspäť. Keď sa to neurobí hneď, oprava je nákladná, lebo to buď treba celé vyhádzať, alebo je oprava veľmi cigánska a už to nikdy nebude dobre držať," vyjadril sa poslanec Ivan Hazucha.

TORNAĽA - Na tornaľskom Dni detí sa podarilo zo vstupného vyzbierať 800 eur. Financie budú použité na výmenu osvetlenia v mestskom parku Zoltánka. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil poslanec Peter Tóth.

Fotky z Dňa detí v Tornali si môžete pozrieť na tomto a tomto odkaze.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross