No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Krátke správy: Policajti spustili ďalšiu dopravnú akciu, v Lučenci sa postavia nové byty, Jesenské získalo 96-tisícovú dotáciu

11. februára 2022 |  | 

V dnešnom prehľade krátkych správ sme do niekoľkých riadkov zhrnuli zopár zaujímavostí z diania v našich regiónoch.

RIMAVSKÁ SOBOTA - Takmer každý týždeň vás informujeme o nezodpovedných vodičoch, ktorí si za volant sadnú pod vplyvom alkoholu alebo drog. Polícii sa napríklad uplynulú nedeľu (6. 2.) podarilo v jeden deň zastaviť až dvoch mužov, ktorí šoférovali pod vplyvom.

Hliadka Okresného dopravného inšpektorátu uplynulú nedeľu dopoludnia (6. 2.) zastavila a skontrolovala vodiča auta Citroën Xsara Picasso v obci Rimavské Janovce. „Počas kontroly bol vodič vyzvaný k dychovej skúške. Nameraná hodnota u neho predstavovala 1,52 promile alkoholu,“ povedala pre Rimava.sk krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková. Ďalšia jazda bola vodičovi podľa slov hovorkyne zakázaná.

Článok pokračuje pod reklamou


Druhého nezodpovedného vodiča polícia zastavila tiež uplynulú nedeľu (6. 2.) tesne pred 12:00 v Rimavskej Sobote na Cukrovarskej ulici. Podľa Petry Kováčikovej muž nafúkal 1,44 promile. Podľa našich informácií mu malo byť nariadením prokuratúry odobrané auto. Bližšie informácie zatiaľ k dispozícii nemáme, pojednávanie v tomto prípade je vytýčené podľa informácií hovorkyne Krajského súdu v Banskej Bystrici Niny Uhrovičovej na 17. februára.

SLOVENSKO - Polícia reaguje na zhoršujúcu sa situáciu v doprave a zvýšený počet nehôd. "Od dnešného dňa, 11. februára, až do 6. marca 2022 policajti zvýšia dohľad a svoju pozornosť zamerajú predovšetkým na kontrolu dodržiavania ustanovených alebo obmedzených rýchlostí jazdy motorových vozidiel, spôsobu jazdy vodičov, dodržiavania pravidiel cestnej premávky vodičmi motocyklov a ich spolujazdcami, dodržiavania povinností vodičov voči chodcom a cyklistom, dodržiavania povinností chodcov a cyklistov v cestnej premávke," uviedla Denisa Bárdyová, hovorkyňa Prezídia PZ.

Do týchto opatrení podľa jej slov nasadia maximálne možné počty policajtov služby dopravnej, poriadkovej a železničnej polície. "Zapojíme aj všetky technické prostriedky na odhaľovanie a dokumentovanie priestupkov proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, využijeme aj inštitút objektívnej zodpovednosti, čo znamená, že koho pri páchaní priestupkov nezastavíme priamo na mieste, príde mu pokuta domov poštou," dodala.

LUČENEC - V tomto roku začne mestská spoločnosť SPOOL, a. s., Lučenec, ktorá vykonáva správu, obnovu a údržbu bytov a nebytových priestorov v meste, s rekonštrukciou bytového domu na Ulici Maxima Gorkého. V objekte by mali vzniknúť nové cenovo dostupné byty. Dokopy pôjde o 21 bytových jednotiek. Viac si prečítate na našom partnerskom webe Novohradské.sk

HNÚŠŤA - Obyvateľov mesta Hnúšťa, ak pôjde všetko podľa plánu, čaká bohatý kultúrny rok. Mestskí poslanci o kultúrnom programe diskutovali na zasadnutí mestského zastupiteľstva, ktoré sa konalo v utorok, 25. januára.

Najväčším podujatím podľa riaditeľky Mestského kultúrneho strediska (MsKS) Diany Vojenčiakovej budú Dni mesta Hnúšťa, ktoré sú naplánované na 3., 4. a 5. júna. Vo februári sa má konať podujatie Valentín v meste, kde je naplánovaný ohňostroj a ako darček dostane každý zúčastnený lampión šťastia. Celý program kultúrnych akcií v Hnúšti na tento rok nájdete na našom partnerskom webe Echoviny.sk.

BBSK - Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) pripravil pre budúcich študentov a študentky stredných škôl zaujímavú novinku. Na takzvanej Burze stredných škôl sa počas dvoch týždňov postupne predstaví viac ako 80 škôl formou videovizitky i živého videorozhovoru so záujemcami o štúdium.

Ako priblížila Lenka Štepáneková, vedúca odboru komunikácie BBSK, burza sa bude konať online na YouTube kanáli Idem na strednú v pracovných dňoch od stredy 9. februára do piatku 18. februára vždy od 15:30 do 18:00 hod. Viac si prečítate na našom partnerskom webe Novohradské.sk.

SLOVENSKO -  Každý rok pri príležitosti sviatku zaľúbených Slovenský Červený kríž prináša kampaň zameranú na darcov krvi a tých, ktorí sú na darovanú krv odkázaní. Aj v čase, keď spoločnosť zamestnáva pandémia a obavy s ňou spojené, je dôležité, aby sme zostali empatickí voči ostatným a pomáhali si navzájom. Skrátka – Poďme na to od srdca. Ďalší ročník Valentínskej kvapky krvi začína 14. februára a potrvá do 11. marca 2022.

Krv môžete darovať napríklad v priestoroch hematologicko-transfúziologických oddelení rimavskosobotskej nemocnici pondelky a utorky v čase od 7:00 do 10:00 (kontakt: 047/ 56 12 255, 0911 780 633), v lučeneckej nemocnici každú stredu v čase od 7:00 do 10:00 (kontakt: 047/ 43 11 327).

Viac informácií o darovaní krvi nájdete na tomto odkaze.

Valentínska kvapka krvi 2022
Zdroj: Slovenský červený kríž

RIMAVSKÁ SOBOTA - Mesto vyhlásilo výberové konanie, vďaka ktorému chcú nájsť členov miestnej občianskej poriadkovej služby. Ide o prácu na dobu určitú od 1. marca 2022 do 31. mája 2023. Ponúkajú hrubú mzdu vo výške 646,00 eur.

VEĽKÁ VES - Vo Veľkej Vsi v okrese Poltár vznikne nová oddychová zóna. Obecný úrad na jej vybudovanie získal nenávratný finančný príspevok takmer 15-tisíc eur. Samospráva bude projekt spolufinancovať piatimi percentami.

Ako pre náš partnerský web konkretizoval starosta Jozef Líška, oddychová zóna vznikne v strede obce. "V obci túto časť voláme Ulička. Je to prechod z jednej ulice na druhú pri evanjelickom kostole," povedal Líška. Miesto je frekventované a zvyknú sa tam stretávať aj mladí ľudia. Oddychová zóna tak prispeje k pohodlnejšiemu tráveniu voľného času.

RIMAVSKÁ SOBOTA - Výbor mestskej časti Sídlisko Rimava-Malohontská pozýva na zasadanie výboru mestskej časti, ktoré sa uskutoční 17. februára 2022 o 16:15 hod. Zasadnutie sa uskutoční na Mestskom úrade v zasadačke na medziposchodí.

TISOVEC – V Tisovci a v Rimavskej Píle bolo k 20. januáru 2022 prvou dávkou vakcíny proti ochoreniu Covid-19 zaočkovaných 1 694 občanov, čo je takmer 42 percent. Druhú dávku dostalo 1 477 ľudí – okolo 36 percent. Tretiu dávku má za sebou spolu 814 občanov, čiže približne 20 percent. „Celková zaočkovanosť v meste je 39,76 percenta,“ dodala primátorka mesta Irena Milecová.

RIMAVSKÁ BAŇA - "V roku 2021 sa v našej obci vyzbieralo 130 141 kg zložiek odpadu, z toho zhodnotených 68 544 kg, čo znamená, že miera zhodnoteného/vytriedeného komunálneho odpadu je 52,67 percent," uviedla starostka obce Rimavská Baňa Elena Polóniová.

Zdroj: Obec Rimavská Baňa

REVÚCA - Primátora mesta Revúca Július Buchta zužoval posledné dni nový variant ochorenia covid-19, omikron. O túto informáciu sa podelil na sociálnej sieti.

Ako informoval 9. februára, mal tretí deň karantény, ktorá mu končí v piatok, 11. februára. "Strašné to je. Myslím karanténa, lebo priebeh žiadny (ani len soplík). Ešteže je teraz to domáce väzenie len 5 dní," napísal na Facebooku.

VEĽKÉ DRAVCE – Od začiatku tohto roka funguje miestna občianska poriadková služba aj vo Veľkých Dravciach. Samospráva na tento účel získala 64-tisíc eur z ministerstva vnútra. Informoval o tom náš partnerský web Novohradske.sk.

Hliadky majú v obci dlhoročnú tradíciu. Starostku Vieru Rubintovú preto teší, že v aktivite môžu pokračovať. „Do projektu občianskej poriadkovej služby sme sa zapojili od jej vzniku. Teraz sme mali niekoľkomesačnú prestávku, keďže sa skončilo obdobie trvania projektu,“ ozrejmila Rubintová.

JESENSKÉ – Aj v tejto obci môže vďaka nenávratnému finančnému príspevku z Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR pokračovať projekt miestnej občianskej poriadkovej služby (MOPS). Prvá etapa projektu bola ukončená v roku 2020.

Celkové oprávnené výdavky na realizáciu projektu predstavujú sumu viac ako 100-tisíc eur.  Zo strany ministerstva bude financovanie projektu predstavovať viac ako 96-tisíc eur. Obec zabezpečí zdroje financovania vo výške piatich percent, čo predstavuje sumu viac ako 5-tisíc eur.

LUČENEC - Približne 500-tisíc eur chce samospráva Lučenca v tomto roku investovať do opravy chodníkov. Mesto o tom informovalo na sociálnej sieti. Pozrite si zoznam vyše dvadsiatky ulíc v článku na portáli Novohradske.sk.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross