No active "ca-sidebar-197687" sidebar

KRÁTKE SPRÁVY: Primátor pozýva na diskusiu o osude internátu, primátorka Poltára sa stretla s prezidentkou, Dni mesta budú sprevádzané jarmokom

11. marca 2022 |  | 

V dnešných krátkych správach nájdete opäť niekoľko tém z našich regiónov.

RIMAVSKÁ SOBOTA - Grantový program Zelené oázy pozná svojich víťazov. O vaše hlasy sa uchádzala aj Stredná odborná škola technická a agropotravinárska v Rimavskej Sobote s názvom projektu Zachráňme školský sad. Počas 18 dní podporilo Zelené oázy viac ako 5 600 hlasujúcich, pričom najviac hlasov (1 385) dostala práve táto škola.

"Víťaz hlasovania vysadí v školskej záhrade 125 ovocných stromov. Stanú sa živou učebňou s prirodzeným tieňom, na jar s vôňou a v lete so šťavnatými plodmi čerešní a višní. Ovocné stromy pritiahnu viac života do školskej záhrady a prinesú radosť aj budúcim generáciám študentov školy," uviedla Nadácia Ekopolis.

Článok pokračuje pod reklamou


POLTÁR/SLOVENSKO - Mesto pri stretnutí s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou zastupovali hneď dve ženy. Jednou z nich bola primátorka Poltára Martina Brisudová a druhou Beata Berkyová z Únie rómskych materských centier. Informovala o tom primátorka na svojom Facebooku.

"Diskutovalo sa o aktuálnej sociálnej a ekonomickej situácii a o ich dopadoch na život Sloveniek, ale aj o potrebe pomoci ženám, ktoré utekajú pred vojnou z Ukrajiny. Okrem pomenovania problémov boli prezentované aj návrhy riešení predovšetkým v sociálnej oblasti," uviedla Brisudová.

Predmetom diskusie primátorky bola činnosť samospráv ohľadom možnosti legislatívnych úprav, ktoré by mohli prispieť k zmenám pri pomoci ženám.

Zdroj foto: FB Martina Brisudová

RIMAVSKÁ SOBOTA - Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote vás všetkých pozýva do svojich priestorov v piatok 18. marca o 16:30 hod., kde sa uskutoční prezentácia vedecko-populárnej knihy "Hrnčiarstvo v Šiveticiach".

Knihu verejnosti predstaví samotná autorka - Oľga Bodorová, etnologička a riaditeľka Gemersko-malohontského múzea. Prezentácia je spojená s autogramiádou a predajom knihy. Vstup na prezentáciu je bezplatný.

Remeslo vykresľujem na pozadí nedávnej minulosti, keď hrnčiarske produkty so značkou gemersko-malohontská hrnčina, boli nenahraditeľným sortimentom v širokom kontexte juhovýchodnej Európy. V súčasnosti je v regióne tento druh výroby prakticky na zániku,“ informovala Oľga Bodorová.

DRIENČANY - Obec vám ponúka služby prostredníctvom "e-mail hlásnika", čo znamená, že stačí iba pár jednoduchých krokov k registrácii a informácie môžete dostávať z rôznych oblastí. Oznam uverejnila obec na svojom oficiálnom webe. Registrácia je bezplatná. Výberom oblastí si sami volíte, o aké informácie máte záujem.

RIMAVSKÁ SOBOTA - Dni mesta, ktoré sa začnú 5. mája, budú sprevádzané aj jarmokom. Informovalo o tom mesto na svojom oficiálnom webe s oznamom pre podnikateľov.

Na Hlavnom námestí a na ul. Povstania bude podľa mesta sústredený najmä rozličný tovar, ľudovoumelecké predmety a občerstvenie a na Jánošíkovej ulici kolotoče.

Povolenia na predajné miesto budú vydávané od 5. apríla a je potrebné nahlásenie vopred na týchto telefónnych číslach: 047/560 46 65 alebo 047/560 46 85.

GEMER/NOVOHRAD - SAD Lučenec svojich cestujúcich informuje, že od 10. marca obnovuje prevádzky diaľkových pravidelných autobusových spojov číslo 3 a 6 na linke Tornaľa - Rimavská Sobota - Lučenec - Detva - Zvolen - Banská Bystrica a späť.

Aktuálne informácie o možnosti dopravného spojenia si môžete nájsť na www.sadlc.sk, www.ubian.sk, www.cp.sk alebo na telefónnom čísle 0650 958 958.

TORNAĽA - V pondelok (7. marca) sme vás informovali, že niekoľko ulíc v meste bude uzatvorených kvôli rekonštrukciám krytu vozovky. „Budú uzavreté časti ulice počas trvania prác a obmedzená doprava z dôvodu rekonštrukcie asfaltového povrchu vozovky," informovala samospráva na svojom webe.

Obmedzenia budú trvať do 28. marca, kedy by rekonštrukčné práce mali byť ukončené. Cena nových asfaltových povrchov na uliciach Letná, Kollárova, Daxnerova a Štúrova, predstavuje sumu viac ako 170-tisíc eur.


Prečítajte si tiež: V Tornali sa dnes začínajú práce na cestách, niektoré ulice budú uzatvorené


Článok pokračuje pod reklamou


REVÚCA - Revúca sa rozhodla v spolupráci s umelcom Ivanom Jakušovským vyhlásiť súťaž. V hre je netradičná cena - maľba na fasádu. Do súťaže sa môžu zapojiť bytové domy. Informovalo o tom mesto na svojom informačnom kanáli Revúcke listy.

"Z prihlásených bytových domových domov vyberieme jeden, ktorému bude na celú bočnú stenu namaľovaný obraz," uviedlo mesto. Prihlásiť sa je možné najneskôr do 31. augusta zaslaním e-mailu na [email protected]. Jedinou podmienkou je, aby bola bočná stena voľná a ideálne bez okien, na ktorú je možné maľovať.

Ako sa presne zapojiť do výzvy?
1. Odfoťte váš bytový dom z rôznych uhlov.
2. Odfoťte prázdnu stenu, na ktorú príde umelecký nákres.
3. Približný rozmer steny (aspoň počet poschodí a šírku).
4. Popíšte predstavu, čo by ste na stene chceli mať vyobrazené (môže to byť konkrétna predloha, podľa ktorej bude namaľovaný obraz na stenu alebo čo najpodrobnejšie slovne popísať, čo by ste chceli mať na stene vyobrazené, aby bol umelec schopný zhmotniť vašu predstavu.

RIMAVSKÁ SOBOTA - Mesto v zastúpení primátorom Jozefom Šimkom pozýva na zhromaždenie obyvateľov mestskej časti Rožňavská - Šibeničný vrch - Sabová - Vinice. Bude sa konať 18. marca o 16:30 hod vo vestibule ZŠ P. K. Hostinského. Témou bude budúcnosť bývalého internátu na ulici Školskej. Prikladáme vám program, ktorý je zverejnený aj na oficiálnom webe mesta.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross