No active "ca-sidebar-197687" sidebar

KRÁTKE SPRÁVY: R. Sobota bude hosťovať celoštátny festival neprofesionálneho divadla, v Tornali klesá počet obyvateľov, v Hnúšti rekonštruujú kúpalisko

25. mája 2022 |  | 

V dnešných Krátkych správach nájdete opäť niekoľko informácií z diania v našich regiónoch.

REVÚCA - Mesto Revúca pozýva všetky deti spolu s rodičmi či starými rodičmi na Deň detí, ktorý sa bude konať 28. mája na ihrisku Základnej školy Hviezdoslavova od 11-tej do 14-tej hodiny.

Na deti čaká pestrý program v podobe jazdy na koňoch, ukážky modelov áut od RC auto model team, vzdelávania o lesoch, rôzne tvorivé dielne, nafukovacie atrakcie, maľovanie na tvár, ukážky techniky a práce v podaní polície a hasičského a záchranného zboru a ukážky psovodov.


REVÚCA - Mesto Revúca tiež pozýva seniorov 3. a 10. júna na zaujímavé vzdelávacie aktivity v rámci projektu s názvom "DÍKY MOC za pomoc". Workshopy sa uskutočnia v priestoroch Klubu seniorov - Gemina v Revúcej.

Hlavnou myšlienkou projektu sú aktivity zamerané na využívanie mobilného telefónu, ako funguje svet internetu, aké možnosti ponúka mobilné zariadenia a množstvo ďalších praktických poznatkov.


RIMAVSKÁ SOBOTA - Aj toto leto si budete môcť v Rimavskej Sobote vychutnať filmy pod holým nebom. Letné kino sa v júni vráti na amfiteáter.

Diváci si filmy pod hviezdnym nebom budú môcť opäť pozrieť vďaka Kinu Orbis, ktoré si na budúci mesiac pripravilo niekoľko filmov. 

Program letného kina a Kina Orbis na jún 2022 nájdete tu.

Kino Orbis vám dáva do pozornosti upútavku filmov, ktoré vás budú cez leto čakať na filmovom plátne.


MURÁNSKA PLANINA - Správa NP Muránska planina, Občianske združenie Živá planina a Partnerstvo Muránska planina - Čierny Hron, pozývajú všetkých na Muránsky hrad, kde sa 11. júna uskutočnia Muránske hradné hry.

"Neváhajte a príďte s rodinou, priateľmi alebo aj sami na Muránsky hrad, oddýchnuť si, zabaviť sa a načerpať sily v lone prírody Muránskej planiny, na mieste, ktoré dýcha históriou a poteší vás prekrásnymi výhľadmi do širokého okolia," pozýva Správa NP Muránska planina.

V pripravenom programe na vás bude čakať vystúpenie Skupiny historického šermu Berezun, vystúpenie Sokoliarstva Lukáš, environmentálne hry pre deti, vyhodnotenie a ocenenia súťaží, krst sprievodcu "Stredoveké hrady na Gemeri".

Všetky informácie nájdete na oficiálnom webe Správy NP alebo na priloženom plagáte.


TORNAĽA - Počet obyvateľov mesta Tornaľa klesá. K 31. 12. 2020 žilo v meste 6 993 ľudí. K 31. 12. 2021 sa ich počet znížil na 6 900. Podľa údajov z 28. 2. 2022 mala Tornaľa 6 885 obyvateľov a podľa čísiel z 25. 4. 2022 ich počet klesol na 6 836. Informovala o tom primátorka mesta Anna Szögedi na uplynulom zasadnutí mestského zastupiteľstva.


RIMAVSKÁ SOBOTA - "Momentálne (24. 5.) je v rimavskosobotskej nemocnici hospitalizovaný jeden pacient s ochorením COVID-19, bez potreby napojenia na umelú pľúcnu ventiláciu," uviedla Bianka Krejčíová, PR špecialistka ProCare, a.s., Svet zdravia, a.s. Pokles COVID pacientov nastal v nemocnici už koncom marca.


RIMAVSKÁ SOBOTA - Technické služby mesta Rimavská Sobota 21. 5. otvorili športový areál RO Kurinec -  Zelená voda. "Areál bude otvorený denne od 12.00 h do 20.00 h až do prípadnej zmeny," oznámil Jozef Slanina, vedúci rekreačných a športových zariadení mesta Rimavská Sobota. Samotné kúpalisko by mali otvoriť buď prvý alebo druhý júnový víkend - kedy sa sezóna začne, bude závisieť od počasia.


RIMAVSKÁ SOBOTA - Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v R. Sobote v rámci Svetového dňa bez tabaku organizuje "Deň otvorených dverí", ktorý sa uskutoční 30. mája. Odborní pracovníci návštevníkom ponúknu meranie oxidu uhoľnatého vo vydychovanom vzduchu u fajčiarov, spirometriu, poskytnú individuálne poradenstvo, zmerajú im tlak krvi a poskytnú informácie o možnostiach návštevy poradne na odvykanie od fajčenia.

"Pandémia ochorenia COVID-19 neumožňovala v posledných dvoch rokoch poskytovanie týchto služieb v plnom rozsahu, aktuálne je však možnosť kontaktovať poradne neobmedzená. Každý záujemca dostane bezplatné odborné poradenstvo týkajúce sa odvykania od fajčenia metódou náhleho alebo postupného odvykania," informovala vedúca oddelenia PZaVkZ z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Rimavskej Sobote Zuzana Bokorová.


RIMAVSKÁ SOBOTA - V R. Sobote sa 2. a 3. júna uskutoční celoštátny festival neprofesionálneho divadla dospelých a mládežníckych divadelných súborov, ktoré tvoria pre deti. Prikladáme celodenné harmonogramy na oba dni.


TISOVEC - Divadlo mladých sa dostane aj do Tisovca, kde sa bude v dňoch 3.-5. júna konať 7. ročník celoštátnej postupovej súťaže divadla mladých FEDIM 2022. Počas troch dní uvidíte to najlepšie, čo ponúka slovenská neprofesionálna divadelná sezóna 2022.


HNÚŠŤA - Hnúšťanské kúpalisko otvoria koncom júna. "V týchto dňoch intenzívne pracujeme na rekonštrukcii časti technológie kúpaliska. Nevyhnutné úpravy vyplynuli z požiadaviek Regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Technológia má už svoje roky a postupne ju budeme obnovovať celú. Výsledkom tejto rekonštrukcie bude lepšia filtrácia, čistota a kvalita vody i úspora na strate vody," uviedol primátor Hnúšte Roman Lebeda s tým, že vstupné ostane rovnaké ako minulý rok.

Zdroj: FB Roman Lebeda

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross