No active "ca-sidebar-197687" sidebar

KRÁTKE SPRÁVY: Škôlkari dostanú nové kolobežky, v meste ožil mládežnícky hokej a v múzeu sa bude hovoriť o prenasledovaní Rómov

31. marca 2022 |  | 

V dnešnom prehľade krátkych správ sme do niekoľkých riadkov zhrnuli zopár zaujímavostí z diania v našich regiónoch.

REVÚCA - Revúca po rokoch ožíva mládežníckym hokejom. Pred dvomi rokmi bolo v Revúcej založené občianske združenie "Mladí hokejisti RA", ktoré pokrýva činnosť MHK Revúca - prípravka. Ako informovalo mesto na svojej sociálnej sieti, každý rok sa počty členov menia, no v priemere má prípravka 20 detí vo veku od 4.-15. rokov.

"Veľmi nás teší, že náš klub má aj zastúpenie nežnejšieho pohlavia, naša Janka je veľmi šikovná hokejistka a pôvabná korčuliarka s ružovými doplnkami," uviedlo mesto.

Článok pokračuje pod reklamou


POLTÁR - Deti z materskej školy na ulici Sklárskej dostanú nové kolobežky, prilby a chrániče. Vďaka finančnému príspevku z projektu "Krúť sa koliesko, poteš detské srdiečko" môžu pre deti zakúpiť kolobežky aj s príslušenstvom. Informovalo o tom mesto na svojej oficiálnej webovej stránke.

"Zámerom projektu bolo vytvorenie dopravného ihriska priamo v areáli MŠ a zakúpenie kolobežiek. Ihrisko bude malým škôlkarom slúžiť na hranie, viesť ich k pohybu a učiť spoznávať dopravné prostriedky. Mesto Poltár zapožičia k výučbe detičkám dopravné značky," uviedlo mesto.

Do 10. ročníka projektu TESCO ,,Vy rozhodujete, my pomáhame“ sa materská škola Sklárska zapojila v novembri. Vďaka hlasom ľudí skončila na 2. mieste a získala 600 eur.

RIMAVSKÁ SOBOTA - Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote vás pozýva na vernisáž výstavy Prenasledovanie Rómov v období slovenského štátu. Vernisáž bude 6. apríla o 15:30 hod. v priestoroch múzea. Výstava podáva komplexný obraz o podobách diskriminácie a prenasledovania Rómov počas slovenského štátu, pričom známe sú i masové popravy rómskeho obyvateľstva. Výstava potrvá do 28. apríla.

V rovnaký deň a čas sa uskutoční aj otvorenie výstavy Kresťanstvo v Indii/Christianity in India. Vo výstavných priestoroch GMM bude sprístupnená výstava popredného indického fotografa, filmového producenta a historika umenia Benoya K. Behla do 1. mája.

HNÚŠŤA - Od 1. apríla do 13. mája budete mať v hnúšťanskej Knižnici prof. Štefana Pasiara možnosť pozrieť si fotografie Labyrint Dobšinského rozprávok. Boli súčasťou rovnomenného kalendára, ktorý vytvorili dve kreatívne duše – Ivana Jackuliaková z Rimavských Zalužian a Petra Rapčanová z Hnúšte.

REVÚCA - Mesto otvorilo svoje brány do detského dopravného ihriska. Informovali o tom na svojej stránke na sociálnej sieti. Od 2. apríla je otvorené počas víkendov v čase od 13-tej do 18-tej hodiny. Od 1. mája bude prevádzková doba pre verejnosť od pondelka do nedele rovnaká. V čase letných prázdnin bude otvorené od 9-tej do 18-tej hodiny.

"Deti sa tak môžu stať účastníkmi cestnej premávky bez obáv na ich bezpečnosť. Navštívte spolu s nimi naše dopravné ihrisko, ktoré im umožní spoznávať dopravné značenie, pripraviť sa na samostatný zodpovedný pohyb v cestnej premávke a dodržiavať jej pravidlá v roli chodca alebo pri jazde na bicykli," uviedlo mesto.

Zdroj: mesto Revúca

KLENOVEC - Obecní poslanci sa svojom uplynulom zasadnutí schválili vyčlenenie 5 000 eur na obstaranie autobusovej zastávky pri firme Lowa production, s. r. o. Klenovec na ulici 9. mája.

RIMAVSKÁ BAŇA - V obradnej miestnosti obecného úradu, pri príležitosti Dňa učiteľov starostka obce Elena Polóniová poďakovala pedagógom za ich prácu "v prospech našej základnej školy, za ochotu pomôcť a poradiť, obetu a v neposlednom rade za to, že svojím prístupom vo významnej miere prispievate k tomu, aby našu školu a nás všetkých vnímalo okolie v pozitívnom svetle a aby naše vaše deti boli pripravené na život," vyslovila sa starostka.

POLTÁR - Odbor starostlivosti o životné prostredie na Okresnom úrade Poltár pozýva všetkých vlastníkov pozemkov na okresnú revíziu v chránenej oblasti Prírodnej rezervácie Hrabovo. Kontrola stavu chráneného územia, dodržiavanie podmienok ochrany a opatrení vyplývajúcich z poslednej revízie sa uskutoční 13. apríla. Všetky potrebné informácie, ako aj evidenciu vlastníkov pozemkov uverejnilo mesto na svojom webovom sídle.

REVÚCA - Mesto začalo s jarnou očistou svojich ulíc. Ako uviedli na svojej sociálnej sieti, cieľom čistenia všetkých plôch v meste je eliminovať prašnosť a odstrániť zvyšky posypového materiálu po zimnej údržbe miestnych komunikácií a chodníkov.

"Obraciame sa na vás s prosbou, že to, ako naše mesto vyzerá, nie je len v rukách Oddelenia životného prostredia a všetkých, ktorí sa na tom podieľajú v rámci úloh. Platí to hlavne o problematike znečisťovania mesta odpadmi akéhokoľvek druhu, ktoré nekončí vhodne v zberných nádobách na to určených či v zbernom dvore na to zriadenom," vyzýva mesto.

VEČELKOV - Obec na juhu Rimavskosobotského okresu získala od Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR takmer 68-tisíc eur na opravu ciest. Ako pre Rimava.sk uviedol starosta obce Tibor Kovács, s opravami sa začalo už 8. 2. 2022. Za uvedenú sumu zrekonštruujú 0,240 km miestnych komunikácií, ktoré sú v zlom stave.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross