No active "ca-sidebar-197687" sidebar

KRÁTKE SPRÁVY: V Klenovci sa asfaltovalo, Hnúšťa chce opraviť multifunkčné ihrisko, rodák z Lučenca si opäť oblečie slovenský dres

29. októbra 2021 |  | |

V dnešnom prehľade Krátkych správ sme si pre vás opäť pripravili niekoľko tém z diania v našich regiónoch.

CHRÁMEC – Obec s rozlohou približne trinástich kilometrov štvorcových sa dočká ďalšej rekonštrukcie miestnych komunikácií a nových chodníkov.

„Do konca júna budúceho roka by mal byť projekt na opravu našich ciest zrealizovaný. Dotácia bola schválená ešte v roku 2020,“ hovorí starostka obce Marta Benedeková. Dotácia z Ministerstva vnútra SR predstavuje čiastku viac ako 196-tisíc eur.

„Naše cesty v obci boli pred rekonštrukciami v katastrofálnom stave,“ vysvetľuje starostka a dodáva, že okrem revitalizácie ciest vybudujú aj nové chodníky. V minulosti už v Chrámci rekonštrukcie obecných komunikácií prebiehali. „V rokoch 2017 až 2019 boli použité finančné prostriedky z vlastných zdrojov spolu s dotáciou z Úradu vlády SR a z Ministerstva financií SR. Spolu išlo o sumu viac ako 77-tisíc eur. Zrekonštruovaný bol dokopy takmer kilometer dlhej vozovky,“ vysvetlila Benedeková.  

Článok pokračuje pod reklamou


POLTÁR – Návštevníci poltárskeho kúpaliska sa môžu v najbližšej letnej sezóne tešiť na novú rekreačnú zónu obohatenú o zaujímavú atrakciu. O tomto projekte informovala na svojej sociálnej sieti primátorka mesta Martina Brisudová.

„Slnko, voda a hra prinášajú úsmev,“ znejú slová primátorky pri prezentovaní novej oddychovej časti v podobe spoločenskej hry „Človeče, nehnevaj sa“. Ako ďalej uviedla, v rámci participatívneho rozpočtu mesta, na návrh a angažovanie terénnej sociálnej pracovníčky mesta Marcely Golianovej, tento projekt iniciatívne zrealizovali aktívni pracovníci mestského úradu. „Dobrých nápadov a práce v prospech nášho mesta nikdy nie je dosť. Tešíme sa, že sme spolu mohli urobiť niečo milé pre iných,“ dodáva primátorka.

Zdroj: facebook/Martina Brisudová

FIĽAKOVO – Fiľakovský hrad má od jesene ďalšiu novinku. Návštevníkov okrem troch delostreleckých strielní čaká horizontálna pec na výpal pravekej keramiky, ktorá pribudla na nádvorí hradu. V návštevníkoch má prebudiť záujem o históriu a ponúknuť im nové poznatky o najstarších dejinách Fiľakova a okolia.

Foto: FB Hájske hrnčiarstvo

FIĽAKOVO"Na Sviatok všetkých svätých dokončili verejnoprospešné služby (VPS) aj rekonštrukciu starých schodov vedúcich do cintorína," informoval primátor Fiľakova Attila Agócs na svojom profile na sociálnej sieti. Mesto tiež zrekonštruovalo prístupovú cestu k domu smútku. 

Na obrázku môže byť strom, vonku a text, v ktorom sa píše „SHOT ON REDMI SH9 9 Ar QUAD CAMERA“
Zdroj: FB Attila Agócs

KLENOVEC – Nová štvrť v Klenovci sa dočkala nového asfaltu. "Nový asfalt sme dali aj pred bránu firmy LOWA, pred bránu vstupu na starú faru ECAV, pred športovú halu, do materskej školy a na začiatok Ul. Partizánska," informovala starostka obce Klenovec Zlata Kaštanová.

Ako ďalej dodala, peniaze majú z obecného rozpočtu. "Snažíme sa dobre hospodáriť, preto môžeme každý rok rekonštruovať cesty a chodníky s úplne novým kobercom alebo zámkovou dlažbou. Chceme tak vytvoriť dobré podmienky pre tých, ktorí tu zostali žiť, alebo prichádzajú do našej obce pracovať," vysvetlila starostka.

Na obrázku môže byť cesta a strom
Zdroj: FB Zlata Kaštanová

SOLIGORSK/HNÚŠŤA – Šachtor Soligorsk sa stal opäť majstrom v najvyššej súťaži v Bielorusku. Stabilným hráčom v základnej zostave je aj rodák z Hnúšte, Július Szöke, ktorý tak získal druhý titul za posledné dve sezóny.

Soligorsk získal titul už tri kolá pred koncom, pred druhým BATE Borisovom má náskok desiatich bodov a k tomu jeden zápas k dobru. Majster stratil body zatiaľ len v štyroch zápasoch po dvoch prehrách a dvoch remízach.

Szöke k zisku titulu pomohol veľkou časťou. Dvadsaťšesťročný záložník odohral veľkú porciu zápasov. Z možných 26-tich duelov ich odohral 22 a prispel aj jedným gólom a tromi asistenciami. Na svoje konto si pripísal aj šesť žltých kariet.

Július Szöke. Zdroj: FB Július Szöke

HNÚŠŤA – Mesto Hnúšťa sa bude uchádzať o dotáciu vo výške 20-tisíc eur na rekonštrukciu exteriérovej športovej infraštruktúry – multifunkčného ihriska pri futbalovom štadióne, pričom celkový rozpočet projektu je 27-tisíc eur. Vyhlasovateľom výzvy je Banskobystrický samosprávny kraj.

"V rámci plánovanej rekonštrukcie dôjde k výmene umelého trávnika a poškodených sietí s cieľom aj naďalej podporovať a rozvíjať športovú aktivitu detí a mládeže v meste a okolí," uviedla Michaela Hroncová, vedúca oddelenia vnútornej správy, školstva a sociálnych vecí. Mesto po rekonštrukcii v prípade schválenia žiadosti sprístupní multifunkčné ihrisko aj širokej verejnosti minimálne na 10 hodín týždenne.

LUČENEC - Miloš Kelemen si opäť oblečie slovenský dres. Úspešný rodák z Lučenca znovu získal dôveru reprezentačného trénera Craiga Ramsayho, ktorý ho nominoval na Nemecký pohár 2021 v Krefelde (8. - 14. 11.). Nomináciu zverejnil oficiálny web slovenského hokeja hockeyslovakia.sk.

Miloš Kelemen v tíme BK Mladá Boleslav. Foto: bkboleslav.cz

HRACHOVO – Na záver dnešných Krátkych správ sa môžete pokochať pohľadom na obec Hrachovo z vtáčej perspektívy.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross