No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Z 0:2 otočili na 6:2. Mladí futsalisti Lučenca sa blysli na turnaji

Mimel Lučenec U17. foto: FB Mimel Lučenec

LUČENEC – Po senioroch prišiel rad na mládežníkov. Vo futsalovom klube Mimel Lučenec sa po víťazstve A tímu v ročníku 2020/21 Varta futsal ligy dostali k slovu juniori z U17 a U20. Tí po uvoľnení opatrení naskočili do súťažného kolobehu a za sebou majú prvé vystúpenia v pomaly končiacej sa sezóne.

„Pandémia stále trvá a súťaže sa preto nemôžu hrať v takom formáte ako po minulé roky. Namiesto toho sa ligy dohrajú turnajovo,“ vysvetlil Jozef Kamenský, manažér Mimelu Lučenec.

Lučenecká dvadsiatka absolvovala prvý kvalifikačný turnaj začiatkom júna v Leviciach. Juniori Mimelu vo všetkých zápasoch prehrali a medzi najlepšie štyri kluby sa neprebojovali. Postupne podľahli ŠK Makroteam Žilina 0:2, Novým Zámkom 1:4, Leviciam 2:4 a Košiciam 2:7. V klube však smútok nepanuje.

Článok pokračuje pod reklamou.


„V našej U20 sa vymenili generácie. Chlapci ako Keszi či Mészáros prešli k mužom a na ich miesta nastúpili noví hráči. Pre pandémiu nemohli veľmi dlho trénovať ako tím a na turnaj sa pripravovali asi len dva týždne predtým. Sme však radi, že aj vďaka nim sa nám darí napĺňať klubovú koncepciu – vychovávať si kvalitných hráčov pre A mužstvo,“ ozrejmil Kamenský.

Prvý súťažný turnaj má za sebou aj Mimel Lučenec U17. V kabíne sa zišli šikovní mladí hráči ako Berky, Zachar, Kaliňák a mnohí ďalší. Manažér v nich vidí potenciál do budúcnosti.

„Chlapci mali na turnaji nastúpiť proti Pinerole, no tá sa na poslednú chvíľu odhlásila. Hrali tak iba proti ambicióznym Košiciam, proti ktorým nezačali dobre, keď prehrávali 0:2. S prehrou sa ale nezmierili a zápas napokon otočili na 2:6. Veľmi nás svojím prístupom prekvapili,“ zhrnul Kamenský.

Lučenecká sedemnástka tak postúpila do ďalšej fázy súťaže. V polovici júna sa v Púchove predstavia na turnaji Final four.

foto: FB Mimel Lučenec


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross