
RIMAVSKÁ SOBOTA – Futbalisti MŠK Rimavská Sobota do 17 rokov zvíťazili v záverečnom zápase jesennej časti III. ligy Stredoslovenského futbalového zväzu (SsFZ) na domácom ihrisku s Bytčou 2:1.
Pre Soboťanov išlo o priamy súboj o druhú priečku, na ktorej tak budú zimovať. Jasným lídrom súťaže je Kysucké Nové Mesto, ktoré v štrnástich zápasoch stratilo len dva body za remízu. Rimavská Sobota bola silná hlavne na ihriskách súperov, kde prehrala len raz. Doma stratila až desať bodov.
Článok pokračuje pod reklamou
V súboji s Bytčou si Soboťania nenechali nič na náhodu. Už v 29. minúte sa dostali do vedenia zásluhou Alexa Nestorského. Druhý presný zásah pridali v 53. minúte, keď sa presadil Denis Kubinec. Bytča skorigovala celkové skóre gólom Tea Mičineku zo 65. minúty.
Soboťania tak natiahli víťaznú šnúru na štyri zápasy, naposledy prehrali 12. októbra práve s lírom z Kysuckého Nového Mesta. Novú sezónu začnú až ôsmeho marca 2025, keď doma privítajú tím Oravan Oravská Jasenica.
NENECHAJTE SI UJSŤ