No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mladík, ktorý dôchodkyni vytrhol kabelku, si odsedí štyri roky. Na svedomí má i krádež

Mladík z Hnúšte, ktorý v polovici augusta 2018 najskôr vytrhol kabelku z rúk 79-ročnej dôchodkyne a potom ju jej aj s ospravedlním vrátil, poputuje na štyri roky do väzenia. Na svedomí má však aj krádež piva.V júli 2018 19-ročný Peter zrejme dostal chuť na jedno „orosené“. Nevybral si však najlepší spôsob jeho získania. V Hnúšti vošiel do jedného zo supermarketov odkiaľ si bez platenia odniesol jedno 1,5 litrové pivo v hodnote 0,99 eur. Krádeže sa však dopustil aj napriek tomu, že v júli 2017 mu bola políciou v blokovom konaní uložená pokuta vo výške 30 eur, pričom túto pokutu nezaplatil.

V auguste 2018 však už bol Peter odvážnejší. Ako vtedy Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová Peter prišiel k 79-ročnej dôchodkyni z Hnúšte, ktorá držala v ruke hačkovanú kabelku. Začal jej túto kabelku ťahať z ruky, kde sa poškodenej podarilo mu ju vytrhnúť a udrieť s ňou po hlave so slovami: „Ty debil, čo robíš. Zavolám políciu“. Podľa hovorkyne na to páchateľ opäť chytil kabelku, začal s ňou trhať a aj sa mu kabelku podarilo z rúk dôchodkyne vytrhnúť. Neskôr sa však vrátil, kabelku aj s jej obsahom poškodenej vrátil a povedal jej, aby mu odpustila a nevolala políciu.

Polícia Petra pár dní po incidente chytila, zadržala a obvinila zo zločinu lúpeže. K tomu sa pridal aj prečin krádeže piva. Sudca okresného súdu mu tak vymeral trest odňatia slobody na štyri roky nepodmienečne. Svoj trest si odpykáva v ústave s minimálnym stupňom stráženia.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross