Mladý Oliver Pivník vybojoval semifinále v mužskej kategórii

SLIAČ - Nadaný tenista Oliver Pivník vybojoval semifinálovú účasť na turnaji v mužskej kategórii, v ktorej sa prvýkrát presadil. Zo Sliača, kde sa konal pohár primátorky mesta, si odniesol finančnú odmenu a pohár.

Na turnaji sa zúčastnilo 32 popredných hráčov z celého územia Slovenska. Súťaž bola dotovaná finančnou odmenou tisíc eur, ktorú si prerozdelili prví štyria tenisti, medzi ktorými bol aj Pivník.

Článok pokračuje pod reklamou

Pivník z klubu ŠK Progress Rimavská Sobota si v prvom kole hravo poradil s J. Mackom zo Zvolena 6:1 a 6:3. V druhom kole ho čakal T. Pacera zo Žiliny, ktorého porazil 6:3 a 6:0.

Najťažší zápas ho čakal vo štvrťfinále, keď na kurte bol so súperom R. Jonisom zo Zlatých Moraviec viac ako dve hodiny. Nakoniec po trojsetovej bitke zvíťazil 6:1, 2:6 a 7:5. V semifinále narazil na F. Kucbeľa z Lieskovského tenisového klubu. Tu sa skončila jeho púť, keď súperovi podľahol 1:6 a 0:6.