No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mladý Rimavskosoboťan skóroval v reprezentácii, darí sa mu aj v meste pod Urpínom

4. apríla 2015 |  | |

alex-tamasiSedemnásťročný Alex Tamáši, odchovanec rimavskosobotského hokeja, už niekoľko rokov ukazuje svoj talent v klube HC'05 Banská Bystrica na poste centra. Najnovšie sa dostal do slovenskej hokejovej reprezentácie do sedemnásť rokov, ktorá aj jeho pričinením vyhrala Turnaj štyroch krajín v nemeckom Füssene. Bol jediným Rimaskosoboťanom v drese „sedemnástky“.

Ako Alex pre Rimava.sk prezradil, nominácia ho veľmi potešila. Turnaja sa zúčastnilo domáce Nemecko, Dánsko, Švajčiarsko a Slovensko. „Strelil som tri góly. Vyhrali sme všetky zápasy a skončili sme na prvom mieste,“ uviedol Alex, pre ktorého to bol prvý zahraničný turnaj aj šanca porovnať sa s ostatnými hráčmi zahraničných tímov.

Mladý hokejista oblieka dres klubu HC'05 Banská Bystrica od siedmej triedy základnej školy. „Sme tam dobrá partia,“ zhodnotil Alex, druhák na rimavskosobotskom Gymnáziu Ivana Kraska a dodal, že v klube hrá aj s ďalším odchovancom rimavskosobotského hokeja, Martinom Antalom.

Ako hovorí, bez podpory učiteľov a rodičov by to nešlo, keďže veľa času trávi na tréningoch. Okrem toho, že pravideľne cestuje do Banskej Bystrice, trénuje aj s mužmi v Rimavskej Sobote.

Prezradil aj svoj predzápasový rituál, pri ktorom si vždy ako prvú zaviaže ľavú korčuľu. Medzi jeho veľký hokejový sen je hrať v NHL. Dodáva však, že nepotrebuje hrať hokej na vysokej úrovni, stačí ak ho uživí. A hoci je pre mladého Alexa tento šport veľkou záľubou, v jeho rebríčku je na prvom mieste škola, až potom hokej.

Alexa najbližšie čakajú v Taliansku prípravné zápasy s domácou „osemnástkou“. Po nich nasleduje letná príprava. „Tá je pre mňa vždy ťažšia,“ povedal mladý hokejista, ktorý radšej obúva korčule ako bežecké botasky. „V lete je pre mňa ťažšie držať sa vo forme,“ spomenul a dodáva, že v letnej príprave mu veľmi pomáha Michal Slovák, ktorý je hráčom domáceho klubu HKM Rimavská Sobota.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Alexa Tamášiho


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross